Julia Maik zdobyła drugi medal Mistrzostw Polski Juniorów 15-letnich w pływaniu ZDJĘCIA

Julia Maik wywalczyła brązowy medal na dystansie 100 m stylem grzbietowym podczas ostatniego dnia Mistrzostw Polski Juniorów 15-letnich w pływaniu rozgrywanych na basenie „Rawszczyzna” w Ostrowcu Świętokrzyskim.

W finale zawodniczka KKS Włókniarz 1925 Kalisz uzyskała wynik 1:03,01, który jest jej nowym rekordem życiowym. Podopieczna trenera Dominika Grudzińskiego wystąpiła dziś również w finale 100 m stylem dowolnym, znów poprawiła życiówkę (56,99), ale musiała zadowolić się czwartym miejscem.

W finale B na 100 m stylem grzbietowym drugie miejsce zajęła Julia Kantecka, która także poprawiła rekord życiowy 1:05,95 i ostatecznie została sklasyfikowana na 12 miejscu. Dodajmy, że przygotowanie do zawodów i start były możliwe dzięki dotacji z budżetu Miasta Kalisza na szkolenie sportowe dzieci i młodzieży w pływaniu.