Kaliscy lekkoatleci zdobyli dwa medale mistrzostw Polski U20. ZDJĘCIA

W Lublinie rozegrane zostały Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Spośród trojga reprezentantów Uczniowskiego Klubu Sportowego 12 Kalisz dwoje stanęło na podium.

Kaliscy lekkoatleci zdobyli dwa medale mistrzostw Polski U20

W chodzie na 10 km na najniższym stopniu podium stanęła Amelia Błażejewska. Tegoroczna halowa mistrzyni Polski tym razem musiała uznać wyższość Magdaleny Czwojdrak z Orkanu Środa Wlkp. i Kingi Waleriańczyk ze Sztormu Kołobrzeg. W optymalnym przygotowaniu do startu docelowego przeszkodziła na szczęście niegroźna kontuzja kolana.

Z kolei Mikołaj Nowostawski był typowany do zajęcia trzeciego miejsca w chodzie na 10 km i nie zawiódł pokładanych w nim nadziei. Zawodnik ten, podobnie jak Amelia, wywalczył brązowy medal.

- W biegu na 2000 m z przeszkodami startował Marek Weber. Niestety, zawodnik przez tydzień czasu nie zdołał się odbudować po starcie w Warszawie i ostatecznie zajął 20 lokatę. Zważywszy, że Marek jest pierwszy rok w kategorii juniora za rok stanie do poprawki - podsumowuje trener Paweł Wiśniewski.