Kaliska fundacja „Odmrozić serca” ruszyła na pomoc rodzinie z Liskowa. Zachęca, aby włączyć się do akcji

Ewelina Samulak-Andrzejczak
Ewelina Samulak-Andrzejczak
zrzut z ekranu Calisia.pl/ fundacja Odmrozić serca
Robert Mróz jest wychowankiem Domu Dziecka. Dziś prowadzi w Kaliszu własną firmę i oddaje swoje serce potrzebującym. Szczególną troską otacza właśnie podopiecznych Domów Dziecka. Tym razem razem ruszył na pomoc rodzinie z Liskowa. Wszystko po to, aby dwójka dzieci nie musiała wracać do Domu Dziecka.

Fundacja „Odmrozić serca” objęła pomocą małżeństwo z trójką dzieci. Dwójka z nich tymczasowo wyszła z Domu Dziecka i może mieszkać z rodzicami do czasu ostatecznego orzeczenia sądu.

Rodzina nie ma prawie żadnych przedmiotów materialnych. Pilnie potrzebne jest wsparcie, które zapewni im godne warunki do życia. Jest to szczególnie ciężki czas również z uwagi na mrozy i niesprzyjającą pogodę

– apelował Robert Mróz, prezes fundacji „Odmrozić serca”, który do pomocy zaangażował nawet Adama i Łukasza Milczów z programu „Usterka”.

Potrzeby wciąż są ogromne

Niezbędne są m.in. ubrania, koce, meble, kosmetyki, pościel, sprzęty, ogrzewanie i wiele innych. Tak naprawdę liczy się każda pomoc, bo potrzeby są ogromne. Odzew po apelu fundacji był bardzo duży, znalazło się wiele osób chętnych do pomocy, ale potrzeby są jeszcze większe. Remontu wymaga też dom, marzeniem rodziny są pokoiki z prawdziwego zdarzenia dla dzieci. Fundacja puka do wielu drzwi, aby marzenie udało się spełnić. Potrzebne są materiały budowlane, elementy instalacji elektrycznej czy hydraulicznej - gipsy, szpachle, płyty karton-gips , ocieplenie, farby, panele podłogowe, armatura łazienkowa.

Wchodzimy, sprawdzamy i robimy pomiary. Kontynuujemy naszą pomoc dla rodziny z Liskowa, ale by pomóc trzeba najpierw sprawdzić na ile możemy sobie pozwolić. Mamy już zagwarantowane wsparcie firmy przy ociepleniu i pracach związanych z dachem budynku . Wspólnie z Powiatem Kaliskim staramy się również pozyskać środki na ocieplenie domu rodziny

- informuje prezes fundacji „Odmrozić serca”.

Każdy może pomóc

Rzeczy dla małżeństwa i trójki dzieci można przekazać do fundacji po kontakcie telefonicznym: 600 668 117. Uruchomiona została również zbiórka pieniędzy dla rodziny. Ważna jest każda cegiełka. Środki można wpłacać na konto Fundacji Odmrozić Serca - Nr. konta PKO Bank Polski 87 1020 2212 0000 5202 0431 8457.

Dołożę wszelkich starań by projekt został zrealizowany do końca w 100% choćby miasta płynęły i mury się waliły, A plagi ludzkiej zazdrości cały świat burzyły

– zapewnia Robert Mróz.

Pomagają nie tylko od święta

Fundacja zrobiła już wiele dobrego. W Boże Narodzenie obdarowała dzieci z Domu Dziecka w Kaliszu i Liskowie, organizuje paczki z okazji Dnia Dziecka, podarowała dziewczynce zmagającej się z cukrzycą cenny sensor, który nieustannie mierzy poziom cukru, włącza się w wiele akcji charytatywnych, organizuje wydarzenia dla dzieci, a przede wszystkim pomaga wejść w dorosłość podopiecznym Domów Dziecka.

Czy wzrośnie opłata za ZUS?

Wideo

Dodaj ogłoszenie