Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Kaliska Karta Mieszkańca. Ile osób z niej korzysta? Jak ją założyć?

OPRAC.:
Ewelina Samulak-Andrzejczak
Ewelina Samulak-Andrzejczak
Kalisz.pl
Posiadacze Kaliskiej Karty Mieszkańca mogą korzystać ze zniżek, rabatów, ulg i przywilejów, realizowanych przez Miasto Kalisz oraz oferowanych przez partnerów przystępujących do programu. Wkrótce posiadanie aktywnej karty będzie uprawniało mieszkańców do bezpłatnego korzystania z komunikacji miejskiej. Jak ją założyć? Sprawdźcie.

Program „Kaliska Karta Mieszkańca” adresowany jest do wszystkich mieszkańców Miasta Kalisza, rozliczających się z podatku dochodowego od osób fizycznych w I Urzędzie Skarbowym w Kaliszu, bez względu na to, czy osiągają dochód czy nie. Równocześnie funkcjonuje także Kaliska Karta Senior oraz Kaliska Karta Rodzina 3+.
Miasto Kalisz pozyskało do tej pory 76 partnerów, którzy oferują zniżki dla posiadaczy kaliskich kart. Użytkownik, który chce skorzystać z ulg, zobowiązany jest do jej okazania.

Jak założyć Kaliską Kartę Mieszkańca?

- Wniosek o wydanie Karty można otrzymać i złożyć w punkcie obsługi klienta Kaliskich Linii Autobusowych w Kaliszu, ul. Podmiejska 2a (Dworzec Autobusowy), w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miasta Kalisza ul. Kościuszki 1a oraz pobrać z załącznika na stronie www.kalisz.pl – informuje Magdalena Furmaniak z Kancelarii Prezydenta Kalisza.

Tylko w tym roku zostało wydanych 1184 Kaliskich Kart Mieszkańca, które aktywne są na czas określony. Termin ważności upływa 30 września roku następującego po kolejnym roku podatkowym. Warto pamiętać zatem o ponownej aktywacji karty.

Karta wydawana jest bezpłatnie, jedynie w przypadku wydania duplikatu karty pobiera się opłatę w wysokości 15 zł. Kaliska Karta Mieszkańca wydawana jest w punkcie obsługi klienta Kaliskich Linii Autobusowych w Kaliszu, przy ul. Podmiejska 2a (Dworzec Autobusowy) w godzinach pracy punktu. Wnioskodawca otrzyma kartę w ciągu 30 dni od daty złożenia kompletnego wniosku, którą należy odebrać osobiście i pokwitować jej odbiór.

Więcej szczegółowych informacji TUTAJ
Złożenie wniosku elektronicznie: TUTAJ

ZOBACZ TAKŻE:

II Dni Kultury Brzezińskiej. Koncerty, atrakcje dla dzieci i...

Święto Powiatu Kaliskiego 2022

Święto Powiatu Kaliskiego. Wręczono najważniejsze nagrody i ...

Piknik militarny w Kaliszu

Piknik militarny w Kaliszu. Takiej wystawy w mieście jeszcze...

Festyn dla Jagódki w Koźminku. Atrakcji nie brakuje! ZDJĘCIA

Dla Jagódki na Hel. Grupa cyklistów wyruszyła w trzydniową w...


Obserwuj nas także na Google News

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kalisz.naszemiasto.pl Nasze Miasto