Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Kaliska samochodówka wyśle uczniów na praktyki do firm [FOTO]

Daria Kubiak
Uczniowie ZSzS  będą uczyć się od fachowców
Uczniowie ZSzS będą uczyć się od fachowców Katarzyna Ciupek UM Kalisz
Kaliska samochodówka czyli Zespół Szkół Samochodowych podpisała z kilkoma kaliskimi firmami listy intencyjne w sprawie współpracy na rzecz tworzenia warunków dla kształcenia zawodowego i technicznego w branży motoryzacyjnej.

Umowy zostały podpisane podczas spotkania dyrekcji szkoły z z właścicielami firm w obecności władz miasta. Listy intencyjne podpisali przedstawiciele czterech firm: AGRO-STAR Tadeusz Nogaj, AUTO CENTRUM Lis, BOSCH SERVICE Całka i PEUGEOT Sztukowski.

Podpisane listy intencyjne gwarantują prowadzenie szkoleń dla uczniów, zajęć praktycznych i praktyk zawodowych oraz objęcie opieką merytoryczną partnerskiej szkoły.

Jak informuje dyrektor ZSzS w Kaliszu Tomasz Stępniak podpisane listy intencyjne stanowią kontynuację dotychczasowych działań jakie prowadzi kaliska samochodówka. Szkoła współpracuje z firmami nie tylko w zakresie zajęć praktycznych, praktyk zawodowych, czy staży dla uczniów. Współpraca będzie się rozwijać również na poziomie szkoleń dokształcających nauczycieli zawodu. Firmy wspólpracujące z kaliską samochodówką są w stanie ją wesprzeć, podzielić się doświadczeniem i sprzętem technicznym.

Kaliska samochodówka współpracuje już z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Kaliszu. ZSzS podpisał już także list intencyjny z powstającym w Kaliszu salonem BMW Arena. Zamierza także wznowić współpracę z Kaliskimi Liniami Autobusowymi.

- Dla mnie szkolnictwo zawodowe to więcej niż priorytet. - Jeżeli przedsiębiorcy i przedstawiciele szkolnictwa zawodowego mogą znaleźć wspólny język i wspólnie przygotowywać najlepszą kadrę, możemy być spokojniejsi o przyszłość. Dziękuję za Państwa inicjatywę – podsumował podpisanie umów prezydent Grzegorz Sapiński.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kto musi dopłacić do podatków?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kalisz.naszemiasto.pl Nasze Miasto