Kaliski pływak Patryk Biskup stawał na podium Pucharu Świata w pływaniu niepełnosprawnych

Patryk Biskup w Berlinie z trenerem Maciejem Siemianowskim
Patryk Biskup w Berlinie z trenerem Maciejem Siemianowskim Maciej Siemianowski
Pływak Startu Kalisz Patryk Biskup nie tylko zajmował miejsce na podium w kilku konkurencjach Pucharu Świata, ale na dystansie 50 m grzbietem awansował na pierwsze miejsce w światowym rankingu!

32 Międzynarodowe Mistrzostwa Niemiec w pływaniu osób niepełnosprawnych miały w tym roku wyjątkową oprawę, bowiem włączone zostały do cyklu Pucharu Świata. Do Berlina zjechała prawie cała światowa czołówka z 44 państw, w tym bardzo mocne ekipy z USA, Brazylii, Australii i krajów europejskich. Polska reprezentacja na te zawody liczyła 22 osoby, a w jej składzie nie mogło zabraknąć zawodnika KSN Start Kalisz Patryka Biskupa.

Czterodniowe zmagania w obiektach berlińskiego Pałacu Sportu obfitowały w bardzo dobre rezultaty, Uzyskane również przez kaliszanina czasy są jednymi z lepszych w aktualnych rankingach światowych. Już pierwszego dnia Patryk zdobył pierwsze medale dla biało–czerwonych w wyścigu na 200 m stylem grzbietowym. Po zaciętym wyścigu uległ on tylko rekordziście świata, Holendrowi Thijsowi van den Endowi i zajął drugie miejsce w grupie startowej S9. Uzyskany czas dał mu również brązowy medal wśród wszystkich zawodników na tym dystansie w przeliczeniu na punkty IPC,

Nazajutrz na dystansie 50 m stylem grzbietowym Biskup uzyskał czas 30,95, a tym samym wywalczył Międzynarodowe Mistrzostwo Niemiec w grupie S9 i wskoczył na pierwsze miejsce rankingu światowego w tej konkurencji. Na zakończenie porannego bloku zawodów rozegrana została także sztafeta 4x100m stylem dowolnym. Polski zespół w składzie Patryk Biskup, Daniel Gawroński, Michał Golus i Igor Hrechorowicz wywalczyła srebrny medal.

Podopieczny trenera Macieja Siemianowskiego był także mocnym ogniwem sztafety 4x100m stylem zmiennym, która wywalczyła tytuł wicemistrzowski. Polacy popłynęli w składzie Dawid Tomczyk, Patryk Biskup, Michał Golus, Igor Hrehorowicz, uzyskując wynik 4:49,48. W ostatnim dniu zawodów kaliszanin zdobył mistrzostwa Niemiec na 200 m stylem zmiennym w grupie S9 i srebro również w zmaganiach grupowych w pojedynku grzbiecistów na 100 m. A już w piątek reprezentanci Startu jadą do Łodzi na Letnie Mistrzostwa Polski.

Wyniki Patryka Biskupa
200 m stylem grzbietowym 2:25.49 II miejsce gr S9, III miejsce w kat. OPEN
50 m stylem grzbietowym 0:31.12 (eliminacje)
50 m stylem grzbietowym 0:30.95 (finał) I miejsce gr S9, IX miejsce w kat. OPEN
50 m stylem dowolnym 0:29.60
100 m stylem grzbietowym 1:06.49 II miejsce gr S9
200 m stylem zmiennym 2:32.84 I miejsce gr S9,
Sztafeta 4x100m stylem dowolnym 4:20,84 II miejsce ( Patryk Biskup Daniel Gawroński, Michał Golus, Igor Hrechorowicz).
Sztafeta 4x100m stylem zmiennym 4:49.48 II miejsce (Dawid Tomczyk, Patryk Biskup, Michał Golus, Igor Hrehorowicz).

"Sytuacja niemożliwa, a jednak do niej doszło”. Ośmiolatek prowadził quada i zderzył się czołowo z autobusem na Śląsku