Kaliskie Towarzystwo Szachowe. Mistrzowskie medale młodziczek z Kalisza. ZDJĘCIA

Reprezentantki Kaliskiego Towarzystwa Szachowego spisały się znakomicie podczas Mistrzostw Międzywojewódzkich Młodzików, które odbyły się w Sypniewie. Kaliszanki zdobyły dwa medale, w tym złoty, a trzeci był bardzo blisko!

Mistrzostwa Międzywojewódzkie Młodzików Sypniewo 2020 przyniosły zawodnikom Kaliskiego Towarzystwa Szachowego medale, punkty do współzawodnictwa sportowego i wyższe kategorie.
Dziewczęta zdominowały rywalizację: Anna Jeziorska wywalczyła złoto, Gabriela Zawadzka srebro, a czwarte miejsce zajęła Antonina Skorupa. Rywalizacja była bardzo zacięta, bo pierwszą i czwartą zawodniczkę, a także pierwszego i szóstego zawodnika dzieliło zaledwie 0,5 punktu!
Wśród chłopców najlepiej wypadł Aleks Grubski, który zajął 6 miejsce, a tuż za nim był Piotr Sibila.
Wyższe kategorie zdobyli: III kat. - Aleks Grubski i Helena Pisula, IV kat. - Mikołaj Melka.