Cmentarz Komunalny przy ul. Poznańskiej
1 listopada od godziny 6:00 do 18:00 na ul. Poznańskiej na odcinku między al. Wojska Polskiego a ul. Piłsudskiego w obu kierunkach poruszać się będą mogły tylko autobusy KLA i taksówki. Ruch otwarty dla wszystkich pojazdów odbywać się będzie tylko od strony Alei Wojska Polskiego w kierunku Cmentarza Komunalnego. Powrót w kierunku centrum możliwy będzie ulicami Stanczukowskiego lub Piłsudskiego.
Do 5 listopada zostaną wyznaczone miejsca parkingowe na terenach trawiastych przyległych do cmentarza oraz w jego pobliżu. Samochody będzie można pozostawić także na parkingach przy sklepach Carrefour oraz Decathlon. Nie będzie można natomiast parkować na terenie kampusu PWSZ.
Cmentarz przy ul. Łódzkiej
1 listopada od godziny 7:00 do parkowania pojazdów przeznaczone zostaną zewnętrzne (skrajne) pasy ruchu na jezdni Łódzkiej na odcinku około 60 m od cmentarza w kierunku skrzyżowania ze Szlakiem Bursztynowym. Ponadto do 4 listopada do godz. 18:00 będzie można parkować samochody także na skrajnych pasach ulicy Łódzkiej, ale tylko na odcinku od cmentarza do ul Wyjazdowej.
Cmentarz przy ul. Częstochowskiej
Do 4 listopada do godz. 18:00 na ulicy Częstochowskiej od skrzyżowania z ul. Budowlanych do przejścia dla pieszych z sygnalizacją świetlną (około 200 m od cmentarza w kierunku Grabowa nad Prosną), wprowadzony zostanie całkowity zakaz zatrzymywania się pojazdów na jezdni i chodniku. Miejsca postojowe zostaną wyznaczone na parkingach okolicznych firm.
Czytaj także: Kalisz: Starsi po Cmentarzu Komunalnym będą jeździć... meleksem
Autobusy KLA 1 listopada kursować będą według niedzielnego rozkładu. Tradycyjnie pojawią się także linie dodatkowe:
S - w godz. od 7:10 do 17:55 (co około 15 min.)
11 - w godz. od 7:10 do 17:55 (co około 15 min.
K - w godz. od 7:15 do 16:50 (co około 10 min.)
KS - w godz. od 7:05 do 17:25 (co około 10 min.)
T - w godz. od 7:00 do 17:40 (co około 20 min.)
Ponadto w dniu 1 listopada zwiększa się częstotliwość kursowania autobusów linii nr: 1, 2, 3, 12.
TRASY LINII DODATKOWYCH
S kursuje z przystanku Winiary Fabryka przez ulice Bankową i Harcerską do Kapmus PWSZ i z powrotem
11 kursuje z przystanku Hanki Sawickiej 5 przez ulice Legionów i Bankową do przystanku Winiary Fabryka i z powrotem
K kursuje bezpośrednio z przystanku Parczewskiego (P) do Cmentarza Komunalnego i z powrotem
KS kursuje bezpośrednio z Hanki Sawickiej 5 przez ul. Stanczukowskiego do Cmentarza Komunalnego i z powrotem
T kursuje bezpośrednio z przystanku na Pl. Jana Pawła II (przy fontannie) do Cmentarza Tynieckiego i z powrotem
Linie obsługiwane przez PKS Kalisz 1 listopada wszystkie linie będą kursować jak w niedziele i święta, zgodnie z rozkładem jazdy, a 2 listopada jak w soboty, zgodnie z rozkładem jazdy, z wyjątkiem kursów Kalisz - Wrocław o godz. 16.50 (powrót o godz. 20.20) i Kalisz - Poznań o godz. 14.10 (powrót o godz. 17.40)
Wiadomości z Twojego miasta prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
Prześlij nam swój artykuł lub swoje zdjęcia. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Masz firmę? Dodaj ją za darmo do Katalogu Firm.
Organizujesz imprezę? Poinformuj nas!
Kalisz.naszemiasto.pl Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!
Stop agresji drogowej. Film policji ze Starogardu Gdańskiego
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?