Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Kalisz: Strażacy ochotnicy szkolili się z ratownictwa wysokościowego. ZDJĘCIA

Andrzej Kurzyński
Andrzej Kurzyński
W Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu odbyło się szkolenie z ratownictwa wysokościowego realizowanego przez Krajowy System Ratowniczo-Gaśniczy w zakresie podstawowym. Uczestniczyła w nim grupa 18 druhów z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu miasta Kalisza i powiatu kaliskiego.

Szkolenie z ratownictwa wysokościowego w ramach Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego rozpoczęto od zajęć teoretycznych, dotyczących przepisów regulujących tę specjalistyczną dziedzinę. Kursanci zdobywali wiedzę dotyczącą kluczowych aspektów ratownictwa wysokościowego w kontekście KSRG.

W kolejnych etapach szkolenia skupiono się na praktycznych umiejętnościach, takich jak węzły, budowa stanowisk, techniki dotarcia do poszkodowanych oraz asekuracja w terenie eksponowanym. Kursanci mieli okazję doskonalić się w obszarach kluczowych dla skutecznego działania w warunkach wysokościowych.

Uczestnicy szkolenia wiedzę teoretyczną mogli utrwalić podczas praktyki. Kursanci stawili czoła symulowanym sytuacjom ratowniczym. Zastosowanie technik ratownictwa wysokościowego było testowane w realistycznych scenariuszach, co umożliwiło kursantom praktyczne wykorzystanie nabytej wiedzy i rozwinięcie umiejętności niezbędnych do skutecznej interwencji w terenie.

Po zakończonym szkoleniu, dowódca Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wysokościowego Kalisz, mł. kpt. Andrzej
Bartoszewski, pogratulował uczestnikom ukończenia szkolenia. W imieniu wielkopolskiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu, wręczył zaświadczenia o odbytym szkoleniu, podkreślając wysoki poziom zaangażowania uczestników. Dowódca podziękował kadrze instruktorskiej za profesjonalizm oraz
zaangażowanie w przekazywanie wiedzy, co przyczyniło się do skutecznej nauki druhów Ochotniczych Straży Pożarnych z Kalisza i powiatu kaliskiego.

ZOBACZ TAKŻE:

Uroczysta gala 65-lecia Ruchu Honorowego Krwiodawstwa PCK w Kaliszu

Kalisz: Uroczysta gala 65-lecia Ruchu Honorowego Krwiodawstw...

Energa MKS Kalisz - Arged Rebud KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski

Kibice podczas meczu piłki ręcznej Energa MKS Kalisz - Arged...


Obserwuj nas także na Google News

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Reportaż Śląski Związek Rolników Strajk

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kalisz.naszemiasto.pl Nasze Miasto