Kalisz: Wielkie bieganie na kaliskim Majkowie. FILM i ZDJĘCIA

AND
Andrzej Kurzyński ©
W sobotę w Kaliszu odbyły się XVI Majkowski Bieg Rodzinny, a także XV Amatorskie Mistrzostwa Kalisza w biegach przełajowych połączone z XIV Otwarte Mistrzostwa Kalisza nauczycieli. Tegoroczna impreza okazała się rekordowa pod względem frekwencji. Przyciągnęła w sumie ponad 600 osób.

Tradycyjnie już odbyły się dwa biegi. Uczestnicy Biegu Rodzinnego mieli do pokonania jedno okrążenie o długości około 1200 metrów, które można było przebiec, przetruchtać, a nawet przejść. W tym przypadku liczył się sam udział. Po jego zakończeniu na trasę wybiegli uczestnicy Amatorskich Mistrzostw Kalisza i Otwartych Mistrzostw Nauczycieli. Panie miały do pokonania dwa okrążenia, a panowie cztery.

Licząca około 4800 metrów trasę najszybciej pokonał Krzysztof Górny reprezentujący FInisz Kalisz. Drugi był jego klubowy kolega Aron Przybył, a na najniższym stopniu podium stanął Piotr Keszka z Supermaratonu Kalisz. Wśród pań triumfowała Karolina Górna. Mistrzem nauczycieli został Daniel Olszyna.

Wśród wszystkich uczestników imprezy rozlosowano upominki. Zawody zostały przeprowadzone przez UKS Majkowska Dwójka, Szkołę Podstawową nr 2 oraz TKKF Majków w Kaliszu. Patronat objął prezydent Kalisza Janusza Pęcherza. Zawody zostały przeprowadzone w ramach akcji "Polska Biega".