Kalisz: Zakończył się Ogólnopolski Wyścig Kolarski Szlakiem Bursztynowym "Hellena Tour 2012" ZDJĘCIA

AND
Andrzej Kurzyński ©
Marek Rutkiewicz z zawodowej grupy kolarskiej CCC Polsat Polkowice wygrał zakończony w niedzielę w Kaliszu Międzynarodowy Wyścig Kolarski Szlakiem Bursztynowym - Hellena Tour 2012. Ostatni etap, który rozstrzygnął się na ulicach grodu nad Prosną, należał natomiast do Aloisa Kaňkovskýego z czeskiej grupy ACS Dukla Praha. Z dobrej strony pokazali się również kolarze KTK Kalisz.

W tym roku wyścig miał rekordową obsadę, 170 kolarzy. Na starcie pojawiło się aż siedem zagranicznych ekip. Tegoroczna edycja liczyła cztery etapy. W piątek rozegrany został wyścig ze startu wspólnego ze startem i metą w Warcie. Tutaj zwycięstwo zgarnął Grzegorz Stęniak z grupy CCC Polsat Polkowice. Następnego dnia rano w Opatówku odbyła się jazda indywidualna na czas. Najszybszy był triumfator imprezy Marek Rutkiewicz. Po krótkiej przerwie kolarze wystartowali w trzecim etapie z Kalisza do Kazimierza Biskupiego. Jego zwycięzcą został Grzegorz Stęniak. Zmagania zakończył liczący 129 kilometrów etap z Wielunia do Kalisza z metą na ulicy Górnośląskiej. Na metę wpadł cały peleton, a najszybciej finiszował Alois Kaňkovský przed Grzegorzem Stępniakiem (zwyciężył w klasyfikacji punktowej) oraz Konradem Dąbkowskim z grupy BDC MarcPol. W klasyfikacji najaktywniejszego kolarza zwyciężył Sylwester Janiszewski z CCC Polsat Polkowice.

W klasyfikacji drużynowej drugie miejsce zajęła ekipa KTK Kalisz. Najlepiej z kaliskiej drużyny spisał się Mateusz Nowak, który zgarnął główne trofe dla najlepszego młodzieżowca i najlepszego wielkopolanina. W klasyfikacji generalnej zawodnik KTK zajął trzecie miejsce. Nowak trzeci była też w klasyfikacji punktowej. W pierwszej dziesiątce wyścigu znaleźli się także Jarosław Rębiewski (piąte miejsce) i Kornel Sójka (siódme miejsce).