Kaliszanie Krystian Sośnicki i Bartłomiej Olewicki z medalami mistrzostw Polski w boksie [FOTO]

Krystian Sośnicki z trenerem Dariuszem Kisielem
Krystian Sośnicki z trenerem Dariuszem Kisielem KKS Włókniarz 1925 Kalisz
Krystian Sośnicki z KKS 1925 Włókniarz Kalisz i Bartłomiej Olewicki z Ziętek Team zdobyli brązowe medale Młodzieżowych Mistrzostw Polski w boksie.

W eliminacjach mistrzostw, które odbyły się w Koninie, Krystian Sośnicki pokonał 5:0 Roberta Niedźwiedzkiego z Ziętek Team Kalisz. W ćwierćfinale kategorii 60 kg miał spotkać się z Markiem Pietruczukiem z Kielc, ale ten nie stawił się na ringu. W walce o finał podopieczny trenera Dariusza Kisiela przegrał z późniejszym mistrzem Polski Radomirem Obruśniakiem z Róży Karlino 0:5.

Z kolei Bartłomiej Olewicki w kat. 49 stoczył tylko jedną, ale za to półfinałową walkę. Podopieczny trenera Mariusza Ziętka uległ Danielowi Surowcowie KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

W Koninie w wadze 81 kg walczył inny zawodnik Zietek Team - Maciej Ciotucha, który wygrał z Rafałem Laczhowiczem z Radomia, ale później uległ Maciejowi Habie z Wrocławia przez RSC w II rundzie.