Kaliszanie po raz pierwszy w historii zdobyli Puchar Polski w kajak polo!

W miniony weekend 23 i 24 września 2023 r. w Kaniowie odbył się Finał Pucharu Polski 2023 w kajak polo - II Międzynarodowy Turniej o Puchar Wójta Gminy Bestwina. Znakomicie spisali się reprezentanci Kaliskiego Towarzystwa Wioślarskiego, którzy po raz piąty w tym roku stanęli na podium i po raz pierwszy w historii zdobyli puchar!

Na Puchar Polski 2023 składał się cykl odbywających się przez cały sezon zawodów. Przedostatnie rozegrane zostały w podkaliskim Szałem, a ostatnie w miniony weekend w Ośrodku Rekreacji i Sportów Wodnych w Kaniowie. Ekipa KTW Kalisz rywalizująca w II dywizji (juniorzy) za każdym razem stawała na podium, zajmując kolejno miejsca: 2, 2, 1, 1, i 3. Tym samym podopieczni trenera Rafał Rachubińskiego bezapelacyjnie wywalczyli pierwsze miejsce w całym pucharowym cyklu!

To pierwszy w wieloletniej historii kajak polo Puchar Polski dla KTW Kalisz. W rywalizacji w II dywizji kaliski klub reprezentowała drużyna w składzie: Adam Maciołek, Borys Parczyński, Mikołaj Przybylski, Krzysztof Hantke, Mateusz Durczak oraz nieobecny podczas ostatniego turnieju z powodu kontuzji Eryk Antoszczyk.

- W finałowym turnieju wzięły udział jeszcze nasze trzy nasze drużyny. W I dywizji zajęliśmy 7 miejsce, w II dywizji, oprócz medalistów, startowała druga drużyna, która również zajęła 7 miejsce, a w III Dywizji drużyna mieszana młodzików, która także była 7 - podsumowuje szef sekcji kajak polo w Kaliskim Towarzystwie Wioślarskim Józef Muller.

Festyn Archeologiczny "Od Calisii do Kalisza - z ziemi i ogn...

Tomasz Jeżyk odwiedził Pakistan. Fundacja Bread of Life chce...