Kaliszanie zdobyli sześć medali w Pucharze Wielkopolski w MMA i brazylijskim jiu jitsu [FOTO]

MMA Tornado Kalisz na Pucharze Wielkopolski w MMA
MMA Tornado Kalisz na Pucharze Wielkopolski w MMA MMA Tornado Kalisz
Zawodnicy MMA Tornado Kalisz spisali się świetnie podczas Pucharu Wielkopolski w MMA. Zdobyli cztery medale w MMA i dwa w brazylijskim jiu jitsu

Najskuteczniejszy był debiutujący w formule MMA 21-letni Robert Paluszczak, posiadacz niebieskiego pasa w brazylijskim jiu jitsu. Kaliszanin wygrał wszystkie trzy walki i zdobył Puchar Wielkopolski w MMA seniorów w kat. 93 kg. Mimo zmęczenia walkami w klatce, dołożył jeszcze srebro w brazylijskim jiu jitsu.

Także pierwsze miejsce zajął 16-letni uczeń SP nr 18 w Kaliszu Wiktor Cegła. Aktualny brązowy medalista Mistrzostw Polski w MMA kadetów i srebrny medalista MP juniorów w BJJ tym razem zwyciężył w kategorii juniorów wagi ciężkiej MMA (+93 kg) .

- Ten medal jest tym bardziej cenny, że Wiktor był dużo lżejszy od swoich przeciwników, ale wykorzystał już skutecznie rozwijane umiejętności bokserskie, a nie tylko BJJ - wyjaśnia trener Marcin Małecki.

Srebro i brąz dla Kalisza w MMA w kategorii 77 kg, zawodników walczących zawodowo zdobyli Norbert Wątrobski i Grzegorz Dopieralski.

Z kolei czwarty w MMA juniorów 66kg był 17-letni Jakub Kopeć. Uczeń II LO w Kaliszu wygrał szybko przed czasem walkę eliminacyjną, ale w strefie medalowej popełnił błąd w parterze i musiał odklepać dźwignię na staw łokciowy, tracąc szansę na brązowy medal.

Ostatni, brązowy krążek dołożył w BJJ w kat. 77 kg 16-letni Dawid Królak. W Pucharze Wielkopolski Amatorskiej LIGI MMA wystartowało ponad 160 zawodniczek i zawodników z całego kraju.

Poniedziałek będzie słoneczny i pogodny. Mróz i opady śniegu jedynie na południu

(Źródło: TVN Meteo

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0