Kaliszanie zdobywali medale mistrzostw Wielkopolski w lekkoatletyce tylko w chodzie

Mariusz KurzajczykZaktualizowano
Mistrzostwa Wielkopolski młodzików Mariusz Kurzajczyk
Trzy medale zdobyli reprezentanci UKS 12 Kalisz podczas mistrzostw Wielkopolski młodzików w lekkoatletyce. Zawody odbyły się w hali OSRiR w Kaliszu.

Tym razem w mistrzostwach Wielkopolski gospodynie stanęły na podium jedynie w konkurencji chód 2 km. Drugie miejsce z wynikiem 11:54,9 zajęła Amelia Błażejewska, a trzecia była zaledwie 12-letnia Emilia Wiśniewska (12:14,16). Zawody wygrała Marta Haczyk z Suchego Lasu (11:51,85)

Także w rywalizacji chłopców jedynym kaliszaninem na podium był drugi w chodzie na 3 km Mikołaj Nowostawski (18:09,80). Medale odebrali dwaj inni zawodnicy z Wielkopolski Południowej. Bieg na 2000 m wygrał Tobiasz Bartczak z LKS OSiR Pleszew (6:55,15), przed Szymonem Badurą z LKS Orkan Ostrzeszów (7:04,81).

Mistrzostwom Wielkopolski młodzików towarzyszył mityng z udziałem juniorów i juniorów młodszych, którzy w najbliższy weekend walczyć będą w wielkopolskim czempionacie. W skoku w dal trzecia była Julia Grzegorowska ze Stali Ostrów (5,22).

W biegu na 1000 m drugie miejsce zajął Wiktor Wachowski (2:47,04), a trzecie Krzysztof Filar (2:7,47) – obaj UKS 12. W biegu na 60 m drugi był Michał Tuczyński ze Stali (7,35), a w finale 60 m przez płotki jun. młodszych drugie miejsce zajął Szymon Biały ze Stali (9,03). Na koniec trzeci w skoku w dal był Przemysław Szmaja z UKS 12 (6,30).

EL. ME 2020: Polska gra na wyjeździe z Izraelem