Kaliszanin Tymon Ochędzan wicemistrzem Unii Europejskiej w szachach! [FOTO]

Tymon Ochędzan z Kaliskiego Towarzystwa Szachowego wywalczył srebrny medal na Mistrzostwach Unii Europejskiej do lat 12. Zawody rozegrano w czeskiej miejscowości Kouty nad Desnou

Mistrzem Unii Europejskiej w grupie do lat 12 został Daniel Dardha (Belgia), a Tymon Ochędzan był drugi i jest to ogromny sukces także dlatego, że na liście startowej rozstawiony był dopiero na 12 pozycji.

Wszyscy rywale z czołówki stali od kaliszanina wyżej w rankingu. Dzięki dobrej grze Tymon Ochędzan osiągnął najwyższy wśród uczestników mistrzostw U12 przyrost rankingowy +196 ELO. Dodajmy, że w grupie do lat 14 rywalizował Szymon Skurniak (KTS Kalisz), który zajął 21 miejsce.