Kaliszanki Karolina Górna i Izabela Wierzchowska zajęły dwa czołowe miejsca w Biegu Republiki Ostrowskiej! [FOTO]

MWE
W samo południe ruszył 56. Bieg Republiki Ostrowskiej na dystansie 10 km. Wśród kobiet zwyciężyła Karolina Górna, a druga była Izabela Wierzchowska - obie z Kalisza! Innych kaliszan na trasie nie brakowało.

Najszybszym kaliszaninem był Dawid Gola , który zajął ósme miejsce w klasyfikacji generalnej z czasem 34:42. Karolina Górna była w generalce 23. (37:07), a Izabela Wierzchowska 37. (37:49).

TU SĄ OFICJALNE WYNIKI BIEGU

Biegacze jak co roku rywalizowali na dystansie 10 kilometrów, pokonując atestowaną trasie wzdłuż ulicy Ledóchowskiego. Start i meta usytuowane były przed ostrowskim ratuszem.

Tegoroczna edycja imprezy rozgrywana była w ramach projektu Narodowego Biegu Stulecia od Bałtyku do Tatr. Organizatorem było Miasto Ostrów Wielkopolski, a współorganizatorami Klub Sportowy ICE-MAT Team, ICE MAT Chłodnictwo oraz Klub Sportowy Maraton.

Danuta Myłek o dereniu: Ma bardzo dużo witaminy C, więcej niż w cytrynie