Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Kandydatka KO do Sejmu zatrzymana. Usłyszała zarzuty

OPRAC.:
Anna Piotrowska
Anna Piotrowska
Wideo
od 16 lat
Kandydatka Koalicji Obywatelskiej do Sejmu Elżbieta R. została zatrzymana przez policję i usłyszała zarzut pomówienia funkcjonariusza.

O problemach kandydatki Koalicji Obywatelskiej informuje portal tvp.info. Jak wynika z jego ustaleń, do zatrzymania Elżbiety R. doszło w połowie września. Śledztwo w jej sprawie jest prowadzone przez Prokuraturę Rejonową w Gorlicach i dotyczy "pomówienia za pomocą środków masowego komunikowania funkcjonariusza policji z Nowego Sącza".

Problemy kandydatki KO do Sejmu. Została przymusowo doprowadzona do prokuratury

Postanowienie o przedstawieniu zarzutów Elżbiecie R. zostało wydane już na początku kwietnia. Zawiadomienie w tej sprawie zostało do niej wysłane na oficjalny adres zamieszkania. Okazało się jednak, że kobieta od dawna tam nie mieszka.

"Prokurator zarządził więc poszukiwania w celu ustalenia miejsca pobytu podejrzanej. Czynności te polegają na tym, że w przypadku legitymowania podejrzanego przez patrol policji, podaje on miejsce pobytu, pod którym przebywa i pod który będzie można wysłać wezwanie" – tłumaczą cytowani śledczy.

Ostatecznie kobieta stawiła się na komisariacie policji w Łosinie Dolnej 13 czerwca. Odmówiła wówczas sporządzenia pisemnego oświadczenia o miejscu pobytu. Wskazała jedynie, że mieszka w Warszawie. Śledczym udało się ustalić ten adres, jednak Elżbieta R. ponownie nie odebrała wezwania. W sierpniu prokurator wydał postanowienie o jej zatrzymaniu i przymusowym doprowadzeniu w celu postawienia zarzutów.

Do zatrzymania kandydatki KO doszło 13 września. Po przesłuchaniu i przedstawieniu zarzutów została zwolniona.

"Podejrzana nie odniosła się do zarzucanego jej czynu kwestionując prawo do przeprowadzenia z nią czynności procesowej. Złożyła zażalenie na zatrzymanie, ale sąd jeszcze tego nie rozpatrzył" – przekazał portalowi prokurator okręgowy.

Postępowania dyscyplinarne wobec kandydatki KO

Ponieważ Elżbieta R. jest adwokatem, tvp.info zwróciło się także do rzecznika dyscyplinarnego z zapytaniem, czy przeciwko niej prowadzone są jakieś postępowania dyscyplinarne. Z uzyskanych informacji wynika, że jest kilka takich postępowań.

"Jedno dochodzenie dyscyplinarne jest w toku, czynności sprawdzające prowadzone są w trzech postępowaniach, jedno postępowanie dotyczy wniosku o udzielenie upomnienia dziekańskiego. Trwają też dwa postępowania, po których umorzeniu złożono zażalenia do sądu dyscyplinarnego" – czytamy.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Portal i.pl codziennie. Obserwuj i.pl!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Kandydatka KO do Sejmu zatrzymana. Usłyszała zarzuty - Portal i.pl

Wróć na kalisz.naszemiasto.pl Nasze Miasto