Karol Matysiak z Ziętek Team awansował do finałów mistrzostw Polski w boksie [FOTO]

Mariusz Ziętek, mistrz olimpijski z Tokio Marian Kasprzyk, Sebastian Kusz i Karol Matysiak Ziętek Team
Karol Matysiak z Ziętek Team awansował do finałów mistrzostw Polski w boksie w kategorii młodzików. Walkę eliminacyjną wygrał na punkty

Eliminacje do mistrzostw Polski młodzików w boksie olimpijskim odbyły się w Ziębicach Śląskich. Ziętek Team reprezentowało dwóch młodych pięściarzy - Karol Matysiak i Sebastian Kusz.

Karol Matysiak stoczył pojedynek z Mateuszem Urbanem z Bojana Boks Lubań i zwyciężył 2:1 na punkty. Tym samym zdobył kwalifikacje do MP. Sebastian Kusz, po bardzo zaciętej i wyrównanej walce z Bartoszem Zalewskim z klubu Piękni i Zdrowi Dzierżoniów przegrał na punkty.

_- Obu naszym zawodnikom należą się brawa za znakomite pojedynki - _uważa Mariusz Ziętek.
Pięściarzy przygotował sztab trenerski Ziętek Team - Mariusz i Robertowi Ziętkowie, Bartosz Gromada i Robert Niedźwiedzki.

Honorowym gościem zawodów był wychowanek Sparty Ziębice Marian Kasprzyk, mistrz olimpijski z Tokio (1964), brązowy medalista z Rzymu (1960), bohater filmu "Bokser".