Karolina Górna stanęła dwa razy na podium ZDJĘCIA

Kaliszanie zajęli czołowe miejsca w biegu ulicznym w Ostrzeszowie:Jestem aktywny”. Triumfowali zarówno wśród kobiet, jak i w klasyfikacji open. Ciekawie przebiegała rywalizacja w Kobylinie (na zdjęciach).

W Ostrzeszowie bieg wygrał wychowanek UKS 12 Kalisz Rafał Mrowiński z czasem 16:20. Drugi był Ukrainiec Jurij Blahodir (16:24), trzeci Marcin Witkowski z Wrocławia (16:26), a czwarty kolejny kaliszanin, obecnie reprezentujący obecnie AZS AWF Wrocław Adam Szurmiński (16:42).
Z kolei wśród kobiet triumfowała Karolina Górna z Kalisza (17:54), która w tym roku skończyła 40 lat! Kaliszanka jednocześnie była dziewiąta w kategorii open.
Trzy dni wcześniej w Kobylinie odbył się XXVIII Bieg im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Rywalizacja na dystansie 15 przebiegała zaskakująco. Zwyciężył Ukrainiec Paweł Olijnyk (56:15), drugi był Dawid Miaskowski z Leszna (57:31), trzeci Tomasz Owczarek z Cieszkowa (57:56), ale kolejne minęły linię mety panie. Czwarta w open była Ukrainka Katsiaryna Ptashuk (58:05), a piąta kaliszanka Karolina Górna (58:48).
Warto podkreślić, że siódmy na mecie był 58-letni Ryszard Płochocki z Nowych Skalmierzyc, który zajął pierwsze miejsce w kategorii M55, ale wyprzedził wszystkich 40- i 50-latków! A zawody ukończyło aż 240 biegaczy. Płochocki jest jak wino...