Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Kiermasz książek w Rzeszowie. Kup tanie książki ze zbiorów Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie. Ceny od złotówki

OPRAC.:
Marcin Piecyk
Marcin Piecyk
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Aneta Żurek
Jesteś molem książkowym? Dobrze się składa, bo Wojewódzka i MIejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie organizuje pod koniec czerwca kiermasz książek. Do kupienia będą książki o najróżniejszej tematyce, a ceny zaczynają się nawet od złotówki!

- Czytelnicy będą mogli wybierać interesujące tytuły spośród trzech tysięcy pozycji, przekazanych ze zbiorów Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie. Ceny książek rozpoczną się już od symbolicznej złotówki

- zachęca Katarzyna Błajdo z WiMBP w Rzeszowie.

Kiermasz Książek Wyczytanych, bo tak nazywa się wydarzenie, zaplanowano na dwa dni: 23 i 24 czerwca. W pierwszy dzień kiermasz startuje o godzinie 10 a kończy się o 17, w drugi dzień start o 9, zakończenie o godz. 15. Wszystko na parkingu budynku głównego Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie przy ul. Sokoła 13.

Kiermasz książek w Rzeszowie. Ceny od złotówki!

- Oferta Kiermaszu będzie składać się z książek z zakresu literatury popularnonaukowej, literatury kryminalnej i sensacyjnej, literatury obyczajowej i romantycznej, beletrystyki, książek dla młodzieży, a także podręczników, encyklopedii, słowników - wymienia K. Błajdo.

Pracownicy biblioteki przypominają, że podczas kiermaszu obowiązuje dezynfekcja rąk i zachowanie odpowiedniego dystansu od innych osób.

Spotkanie o muzyce Galicji. Kiermasz to nie wszystko

To jednak nie wszystko, co przygotowała WiMBP w Rzeszowie. 30 czerwca wraz z Instytutem Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego organizuje spotkanie online "Żydzi w kulturze muzycznej Galicji". Wydarzenie odbędzie się o 18 na platformie ClickMeeting.

Na spotkaniu swoje wykłady wygłoszą:

  • dr Sylwia Jakubczyk-Ślęczka, Uniwersytet Jagielloński: „Z Żydami i bez Żydów - o ich znaczeniu dla kultury muzycznej Galicji”
  • dr Anna Smywińska-Pohl, Uniwersytet Jagielloński: „Filozof i skrzypek. O Adolfie Billigu (ur. w 1900 w Kolbuszowej; zm. w 1944)”

Aby wziąć udział w spotkaniu, trzeba się wcześniej zarejestrować pod TYM adresem. Wstęp jest darmowy.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wskaźnik Bogactwa Narodów, wiemy gdzie jest Polska

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na rzeszow.naszemiasto.pl Nasze Miasto