Kinga Grabowska zdobyła srebrny medal Mistrzostwa Polski w biegach przełajowych LZS

Kinga Grabowska wicemistrzynią Polski LZS
Kinga Grabowska wicemistrzynią Polski LZS Robert Grabowski
Kinga Grabowska z UKS 9 Kalisz zdobyła srebrny medal Mistrzostwa Polski w biegach przełajowych LZS. Zawody odbyły się w Szwajcarii Żerkowskiej przy wiosennej pogodzie

Kinga Grabowska zajęła drugie miejsce w biegu na 2 km w kat. U20. Przegrała jedynie z z reprezentantką Polski na Mistrzostwach Europy w biegach przełajowych Łucją Wiktorowicz z Pegaza Opoczno.

_- Jestem zadowolony ze startu Kingi, ponieważ pokonała trzecią na mecie złotą medalistkę mistrzostw Polski w biegu na 5000 m i srebrną na 3000 m, reprezentantkę Polski Annę Wiktorczyk z Pomorza Stargard Szczeciński _– mówi trener Waldemar Olszyna.

Kalisz reprezentowała także zawodnicy UKS 12. Najlepiej, choć poniżej oczekiwań spisał się Wiktor Wachowski, który był siódmy w biegu na 3 km w kat. U18. W najliczniej obsadzonym biegu w kategorii młodziczek na dystansie 1,5 km Nikola Kasprzycka była 10, Weronika Tomaszewska – 16., a Martyna Kurzajczyk - 17. W biegu na 2 km w kategorii U18 10. miejsce zajęła Iwona Tomczak, natomiast w kat. dzieci starszych Mateusz Bielak był 9. na 1 km.

Start ten był ostatnim sprawdzianem dla juniorów przed mistrzostwami Polski, które odbędą się za tydzień w Jeleniej Górze. Natomiast młodziczki będą rywalizować 18 marca w Poznaniu podczas międzywojewódzkich mistrzostw młodzików.