KKS 1925 Kalisz awansował do finału baraży o I ligę. Mecz odbędzie się w Kaliszu! FILM

screen
KKS Kalisz po rzutach karnych zwyciężył w Suwałkach i awansował do finału baraży o 1 ligę! Wcześniej w pierwszym spotkaniu barażowym Chojniczanka Chojnice niespodziewanie przegrała u siebie ze Skrą Częstochowa. Finał pomiędzy KKS-em a Skrą odbędzie się w sobotę w Kaliszu.

To był mecz pełen emocji i bramek. Już w 1. minucie mogło być 0:1, ale pozostawiony bez opieki Nestor Godrillo nieczysto uderzył piłkę, która minęła słupek Wigier. Trzy minut potem z dystansu, po ziemi uderzył Andrzej Kaszuba a piłka wpadła do siatki.

Gospodarze wyrównali już w 6 minucie. Z rzutu wolnego na szósty metr dośrodkował Grzegorz Aftyka, a celnie główkował Martin Dobrotka! Potem dwa razy z dystansu niecelnie uderzał Adrian Łuszkiewicz.

W 37 minucie Gordillo wykorzystał rzut karny po zagraniu ręką piłkarza Wigier i znów po dwóch minutach miejscowi wyrównali. Tym razem zawinił kaliski bramkarz Michał Molenda, który minął się z piłką. Pierwsza połowa na remis, ale ze wskazaniem na kaliszan, którzy częściej groźnie atakowali i strzelali na bramkę przeciwników.

Po przerwie nadal lepszy był KKS Kalisz

W drugiej połowie nadal więcej z gry mieli goście. Niestety, w 60 minucie strzelec gola dla Wigier Kamil Adamek brutalnie sfaulował strzelca pierwszego gola dla KKS-u Andrzeja Kaszubę, który w efekcie musiał opuścić boisko. W 94 minucie, po długim wyrzucie z autu, gola z półprzewrotki próbował zdobyć Bartłomiej Maćczak, ale uderzył prosto w bramkarza Wigier.

Tym niemniej to przyjezdni nadal nadawali ton grze, choć nie potrafili postawić kropki nad "i". Sędzia przedłużył drugą połowę o 5 minut, ale to nic nie zmieniło.

W 3. minucie dogrywki Marcin Radzewicz wyłożył piłkę Gordillo, a ten z 10 metrów fatalnie przestrzelił.. W 97 minucie arbiter uznał, że w starciu w polu bramkowym Molenda sfaulował Bogusławskiego, ale po konsultacji VAR odwołał swoją decyzję i pokazał, że wcześniej ręką zagrał suwalski pomocnik. W ostatniej minucie pierwszej części dogrywki Grzelak strzelił w poprzeczkę.

W 111 minucie kaliszanie stracili piłkę, kontra Wigier zakończył się celnym, mocnym strzałem, ale świetnie spisał się Molenda. Z kolei w 119 minucie Dobrotka w ostatniej chwili zablokował Gordillo. W 120 powinno być 2:3. Gordillo idealnie zagrał na 5 metr, a Mateusz Żytko główkował, tyle że nad poprzeczką! Karne.

Dodajmy, że w 120 minucie trener Ryszard Wieczorek zdecydował się na pokerową zagrywkę i wpuścił na boisko Macieja Krakowiaka. To on miał bronić karne. Zrobił to udanie.

Wigry Suwałki - KKS Kalisz 2:2 (2:2 2:2); rzuty karne 2:4

0:1 Andrzej Kaszuba 4, 1:1 Martin Dobrotka 6, 1:2 Nestor Gordillo 37, karny, 2:2 Kamil Adamek 39.