KKS Drogbruk Kalisz nie dał rady Bombardierowi [ZDJĘCIA]

KKS Drogbruk Kalisz - Bombardier Szczecin
KKS Drogbruk Kalisz - Bombardier Szczecin Andrzej Kurzyński
W pierwszym meczu rundy rewanżowej turnieju strefowego o awans do półfinału rozgrywek III ligi KKS Drogbruk Kalisz musiał uznać wyższość Bombardiera Szczecin.

Niestety nie udało się rozstrzygnąć kwestii awansu do turnieju półfinałowego w pierwszym spotkaniu rundy rewanżowej. KKS Drogbruk Kalisz przegrał z Bombardierem Szczecin 75:86, a Gryf Goleniów w Ostrowie Wlkp. wysoko pokonał KS Stal 80:64.

Kaliszanie, aby liczyć się w dalszej walce o awans do II ligi muszą w sobotę (początek meczu o godz. 17.30 w hali przy ul. Łódzkiej) pokonać Gryfa Goleniów.

Piątkowe spotkanie z Bombardierem było wyrównane tylko w pierwszej kwarcie. Podopieczni Włodzimierza Kuśnierczaka nie byli jednak w stanie znaleźć sposobu na rywali ze Szczecina, którzy nękali kaliszan skutecznymi rzutami zza łuku. W kolejnych odsłonach przyjezdni powiększali swoją przewagę i kontrolowali przebieg spotkania. Na początku czwartej kwarty goście ze Szczecina prowadzili już nawet różnicą 27 punktów. Szkoleniowiec KKS-u postanowił więc dać pograć zmiennikom. Kaliska młodzież pokazała charakter i ostatecznie wygrała ostatnią kwartę 21:8.

- Przeciwnik był lepszy. Nie możemy dać sobie rzucać tylu punktów. Rozmawialiśmy o tym z zawodnikami podczas przerw, ale niewiele z tego wynikało. Staramy się zapomnieć o tym meczu i koncentrujemy na spotkaniu z Gryfem - mówi trener Włodzimierz Kuśnierczak.

KKS Drogbruk Kalisz - Bombardier Szczecin 75:86 (27:33, 16:22, 11:23, 21:8)

KKS Drogbruk: Kornacki 11, Zyber 5, Ostój 4, Pertkiewicz 14, Bartkowski 4,Czerniejewski 2, Jędrusiak 0, Kołodziej 9, Grochowina 3, Oleszkin 11, Szymczak 7, Budziński 5