KKS Drogbruk Kalisz pokonał Biofarm Basket Suchy Las 80:65

KKS Drogbruk Kalisz pokonał Biofarm Basket Suchy Las
KKS Drogbruk Kalisz pokonał Biofarm Basket Suchy Las Beata Brociek
Przywrócona z niebytu drużyna koszykarska już w barwach KKS Drogbruk Kalisz zdobyła pierwsze punkty w trzeciej lidze. W wyjazdowym, inaugurującym sezon meczu pokonali Biofarm Basket Suchy Las 80:65.

Przed spotkaniem trudno było obstawiać faworyta. KKS-iacy znakomicie spisywali się w spotkaniach sparingowych, ale liga to jednak co innego. Poza tym nie było wiadomo, kogo wystawi trener rezerw pierwszoligowca z Poznania. Goście spisywali się znakomicie od pierwszych minut i wygrali pierwszą kwartę 24:12. Podopieczni trenera Włodzimierza Kuśnierczaka utrzymywali przewagę w kolejnych ćwiartkach, które wygrywali 22:20 i 24:20. Ostatnią kwartę, mając przewagę aż 18 punktów, mogli zagrać na luzie i także zwyciężyli 15:8. W ekipie KKS Drogbruk Kalisz znakomicie spisał się Jakub Kołodziej, który zdobył aż 23 punkty.

Biofarm Basket Suchy Las: KKS Drogbruk Kalisz 60:85 (12:24, 20:22, 20:24, 8:15)

Punkty dla KKS-u zdobyli: Jakub Kołodziej 19, Tomasz Zyber 19, Michał Pertkiewicz 18, Kamil Oleszkin 8, Michał Kornacki 8, Jakub Szymczak 5, Tomasz Bartkowski 2, Marcin Ostój 2. Najwięcej dla Biofarmu: Oskar Waszczyk 13.

W piątek o godzinie 19:00 w hali przy Kusocińskiego w Ostrowie Wielkopolskim kaliszanie zmierzą się z miejscową Stalą.