KKS Drogbruk Kalisz pokonał MKS MOS Konin [FOTO]

Andrzej Kurzyński
KKS Drogbruk Kalisz pokonał MKS MOS Konin
KKS Drogbruk Kalisz pokonał MKS MOS Konin Andrzej Kurzyński
Koszykarze KKS Drogbruk Kalisz w ramach rozgrywek III ligi pokonali na własnym parkiecie MKS MOS Konin 89:71. Tym samym kaliszanie wzięli rewanż za niespodziewaną porażkę w Koninie.

Podopieczni Włodzimierza Kuśnierczaka nie mieli większych problemów z pokonaniem gości z Konina. Już w pierwszej kwarcie wypracowali sobie nieznaczną przewagę i kontrolowali przebieg meczu. Pod koniec trzeciej kwarty KKS Drogbruk Kalisz prowadził nawet różnicą 15 punktów. Zacięty okazał się początek czwartej kwarty, w której przewaga kaliszan stopniała do czterech oczek (62-58). Końcówka należała już jednak do gospodarzy, których ataki napędzali przede wszystkim rozgrywający najlepszy mecz w sezonie Kamil Oleszkin i Michał Pertkiewicz.

- Po wygranej s Ostrowem jesteśmy zmotywowani do dalszej walki - podsumował Michał Pertkiewicz.

W następnej kolejce KKS Drogbruk Kalisz zamierzy się na wyjeździe w Koninie z tamtejszym basketem. Mecz zaplanowano na piątek, 29 stycznia.

KKS Drogbduk Kalisz - MKS MOS Konin 89:71 (28:22, 12:12, 19:17, 30:20)

KKS Drogbruk: Kamil Oleszkin 25, Jakub Kołodziej 22, Michał Pertkiewicz 22, Tomasz Zyber 12, Jakub Szymczak 5, Jan Budziński 3

Dziewa 26, Kotwasiński 17, Grzelak 11, Lenartowski 7, Miklaszewski 6, Zacharski 4, Świerczyński 0, Lorencki 0, Hejosz 0.