KKS Energa Drogbruk Kalisz nie poradził sobie z Gimbasketem [FOTO]

KKS Energa Drogbruk Kalisz - Röben Gimbasket Wrocław
KKS Energa Drogbruk Kalisz - Röben Gimbasket Wrocław Andrzej Kurzyński
KKS Energa Drogbruk Kalisz nie poradził sobie z Gimbasketem. Kaliszanie na własnym parkiecie ulegli podopiecznym Roberta Kościuka, byłego reprezentanta i kilkukrotnego mistrza kraju, 99:102.

Środowy mecz był niezwykle wyrównany. Na tablicy wyników kilkanaście razy pojawiał się remis. Dopiero na niespełna cztery minuty przed końcową syreną rywale z Wrocławia zdołali odskoczyć na dziesięć oczek. Wówczas KKS-iacy ruszyli do odrabiania strat, by na pół minuty przed końcem meczu prowadzić 99:97. Trener gości poprosił o przerwę na żądanie. Ustawiona przez niego zagrywka przyniosła efekt. Wyprowadzony na czystą pozycję Michał Kamberski odpalił zza łuku i dał jednopunktowe prowadzenie swojej drużynie. Chwilę później kaliszanie pogubili się przy wyprowadzaniu akcji i pozwolili rywalom dorzucić kolejne dwa punkty. Kakaesiakom pozostała niespełna sekunda na rozegranie akcji i ewentualne doprowadzenie do remisu, co jednak się nie udało.

- Goście rzucili nam na naszej sali 102 punkty, co jest niedopuszczalne. W tym upatrywałbym przyczyn porażki. W ogóle nie broniliśmy. W końcówce był zryw i była szansa, żeby wygrać. Mieliśmy faulować w ostatniej akcji. mając na to dwa faule. Nie wiem dlaczego tak się nie stało. Musimy wyciągnąć z tego wnioski i w sobotę zagrać o wiele lepiej w obronie - powiedział po meczu Łukasz Wojciechowski, grający trener KKS Energa Drogbruk Kalisz.

Po tej przegranej KKS spadł na przedostatnie miejsce w tabeli. Już w sobotę kaliszan czeka rewanżowe starcie z Sudetami Jelenia Góra.

KKS Energa Drogbruk Kalisz - Röben Gimbasket Wrocław 99:102 (27:27, 27:30, 20:19, 25:26)

KKS Energa Drogbruk Kalisz: Jakub Kołodziej 29 (4x3), Przemysław Galewski 22 (3x3), Łukasz Wojciechowski 17 (3x3), Artur Mrówczyński 17 (1x3), Błażej Pawlik 11 (3x3), Marcin Ostój 3.

Röben Gimbasket Wrocław: Przemysław Gworek 34 (5x3), Luka Małachow 23 3x3, Rafał Malitka 18 (4x3), Michał Kamberski 17 (3x3), Michał Mańkiewicz 5, Mateusz Rogoziński 3, Rafał Chwastyk 2.