KKS Energa Drogbruk Kalisz pokonany przez wicelidera [FOTO]

Andrzej Kurzyński
KKS Energa Drogbruk Kalisz - Górnik Trans.eu Wałbrzych
KKS Energa Drogbruk Kalisz - Górnik Trans.eu Wałbrzych Andrzej Kurzyński
KKS Energa Drogbruk Kalisz pokonany przez wicelidera z Wałbrzycha. Kaliszanie na własnym parkiecie ulegli Górnikowi 58:77. Dla była to już jedenasta porażka w rozgrywkach.

Początek spotkania był wyrównany. Jeszcze w drugiej kwarcie goście prowadzili zaledwie jednym punktem 22:23. Wtedy jednak kaliski zespół zupełnie się zaciął, a rywale zanotowali serię 15:0 zdecydowanie odskakując gospodarzom.

Podopieczni Łukasza Wojciechowskiego próbowali jeszcze powalczyć w trzeciej odsłonie spotkania. W wygranej trzeciej kwarcie zanotowali nawet serię 10:0 niwelując stratę do 12 punktów (41:53). Wyżej notowani rywale kontrolowali jednak przebieg wydarzeń na parkiecie i bez większych kłopotów wywieźli z Kalisza wygraną.

Kaliszanie po raz kolejny mieli kłopoty ze skutecznością rzutów z gry. W piątek była ona na poziomie zaledwie 30 proc. KKS zdecydowanie przegrał też rywalizację na tablicach i nie miał co liczyć na wsparcie z ławki. Zmiennikom nie udało się zdobyć ani jednego punktu...

Kolejny mecz KKS Energa Drogbruk Kalisz rozegra w niedzielę, 8 stycznia. Kaliski zespół w hali przy ulicy Łódzkiej podejmować będzie Obrę Kościan. Początek spotkania o godzinie 17.00.

KKS Energa Drogbruk Kalisz - Górnik Trans.eu Wałbrzych 58:77 (14:21, 13:25, 14:8, 17:23)

KKS Energa Drogbruk: Artur Mrówczyński - 31, Jakub Kołodziej - 10, Przemysław Galewski - 8, Łukasz Wojciechowski - 7, Tobiasz Kol - 2, Marcin Ostój, Patryk Kowalski, Błażej Pawlik, Ernest Przybylski.