KKS Energa Drogbruk Kalisz przegrał z Otmuchowem [FOTO]

Andrzej Kurzyński
KKS Energa Drogbruk Kalisz przegrał z Otmuchowem
KKS Energa Drogbruk Kalisz przegrał z Otmuchowem Andrzej Kurzyński
KKS Energa Drogbruk Kalisz nie wykorzystał atutu własnej hali i w sobotę przegrał z dotychczasowym sąsiadem w tabeli MKS-em Otmuchów 76:78. Dla kaliskiego II-ligowca to już ósma porażka w obecnych rozgrywkach.

Do składu kaliskiego zespołu po kontuzjach wrócili lider drużyny Artur Mrówczyński i Marcin Ostój. Tym samym siła rażenia KKS Energa Drogbruk Kalisz była znacznie większa.

Mecz od początku była bardzo wyrównany. Dopiero w drugiej kwarcie gospodarzom udało się odskoczyć rywalom na dziewięć oczek (43:34). Kaliszanie szybko jednak roztrwonili przewagę i na przerwę schodzili z zaliczką trzech punktów. KKS zupełnie pogubił się w trzeciej kwarcie. Rywale zanotowali serię 11:0 i kolejny raz wyszli na prowadzenie. Od tego czasu mecz toczył się "kosz za kosz". Jeszcze minutę i 20 sekund przed końcową syreną podopieczni Łukasza Wojciechowskiego wygrywali trzema punktami. Chwile później rywale przeprowadzili dwie składne akcje podkoszowe i to oni wyszli na jednopunktowe prowadzenie.

Na 15 sekund przed zakończeniem spotkania akcję wyprowadzał KKS. W indywidualnej akcji losy meczu próbował rozstrzygnąć Artur Mrówczyński, najskuteczniejszy strzelec w szeregach kaliskiego zespołu. Sędziowie odgwizdali mu jednak faul w ataku. Rywale dorzucili jeden rzut wolny i ósma porażka KKS Energa Drogbruk Kalisz stałą się faktem.

Kaliszanie aż 18 razy zbierali piłkę w ataku i mieli więcej okazji do ponowienia akcji, ale nie potrafili ich wykorzystać. Zawiodła przede wszystkim skuteczność rzutów za trzy punkty, która do tej pory była atutem KKS-u. Zespół trafił jedynie 6 z 30 rzutów zza łuku.

- Pozwoliliśmy rywalom rzucić zbyt dużo punktów i to takich za nic. Nie tak to miało wyglądać i mogę jedynie przeprosić kibiców. Musimy wyciągnąć jednak wnioski. Przed nami ciężki mecz z liderem Śląskiem Wrocław. Później rozpoczynamy kolejną rundę meczem z WKK Wrocław i będziemy grali w zasadzie z nożem na gardle. Każdy mecz u siebie po prostu musimy wygrywać - powiedział po meczu Łukasz Wojciechowski, kapitan i trener KKS Energa Drogbruk Kalisz.

KKS Energa Drogbruk Kalisz - MKS Otmuchów 76:78 (21:23, 22:17, 18:22, 15:16)

KKS Energa Drogbruk Kalisz: Artur Mrówczyński 24, Jakub Kołodziej 18, Łukasz Wojciechowski 12, Przemysław Galewski 11, Patryk Kowalski 7, Błażej Pawlik 2, Marcin Ostój 2.