KKS Energa Drogbruk Kalisz przegrał z rywalami i chorobą [FOTO]

KKS Energa Drogbruk Kalisz – Polkąty Maximus Kąty Wrocławskie
KKS Energa Drogbruk Kalisz – Polkąty Maximus Kąty Wrocławskie Andrzej Kurzyński
KKS Energa Drogbruk Kalisz przegrał na własnym parkiecie z ekipą Polkąty Maximus Kąty Wrocławskie 70:85. Kaliszanie musieli walczyć nie tylko z rywalami, ale i przeziębieniami. Większość zespołu zamiast grać, w ogóle nie powinna ruszać się z domu.

Pierwsza kwarta była dość wyrównana. Kaliszan kryzys dopadł pod koniec drugiej odsłony. Rywale trzykrotnie "odpalili" zza łuku i na przerwę schodzili z przewagą 15 punktów. Zespół z Kątów Wrocławskich już do końca spotkania kontrolowali wydarzenia na parkiecie i trzecia w tym roku porażka KKS-u stała się faktem.

– 80% drużyny grało z gorączką, a Przemek Galewski w ogóle nie nadawał się do gry - mówił po spotkaniu grający trener KKS-u, Łukasz Wojciechowski. On sam grał z gorączką z ponad 38-stopniową gorączką.

W następnej kolejce kaliski zespół będzie podejmował zajmujący szóste miejsce w tabeli Röben Gimbasket Wrocław.

KKS Energa Drogbruk Kalisz – Polkąty Maximus Kąty Wrocławskie 70:85 (14:18, 12:23, 20:26, 24:18)

KKS Energa Drogbruk Kalisz: Artur Mrówczyński 25, Łukasz Wojciechowski 14, Tobiasz Kol 13, Tomasz Bartkowski 6, Jakub Kołodziej 5, Błażej Pawlik 3, Patryk Kowalski 2, Przemysław Galewski 2.