KKS Energa Drogbruk Kalisz rozbity przez Rawię [FOTO]

KKS Energa Drogbruk Kalisz - RKKS Rawia Rawag Rawicz
KKS Energa Drogbruk Kalisz - RKKS Rawia Rawag Rawicz Andrzej Kurzyński
Kaliscy koszykarze doznali kolejnej porażki. KKS Energa Drogbruk Kalisz został rozbity na własnym parkiecie przez Rawię Rawicz aż 74:113.

Sobotnie spotkanie KKS Energa Drogbruk Kalisz rozpoczął fatalnie. Kaliszanie przez ponad pięć minut nie potrafili znaleźć drogi do kosza rywali, którzy z kolei punktowali seriami. Rawia zaczęła od prowadzenia 18:0. Tymczasem podopieczni Łukasza Wojciechowskiego w pierwszej kwarcie zaledwie dwa razy trafili z gry. Pozostałe punkty zdobywali z rzutów wolnych.

Nie wiadomo jak potoczyłyby się dalsze losy meczu, gdyby nie fakt, że sędziowie już w szóstej minucie wyrzucili z boiska Artura Mrówczyńskiego, najlepszego strzelca kaliskiego zespołu. Skrzydłowy miał pretensje do sędziego, że nie odgwizdał faulu za co został ukarany faulem technicznym. Zdenerwowany zawodnik szturchnął jeszcze arbitra za co otrzymał drugie przewinienie techniczne i musiał opuścić boisko. Mrówczyński nie zagra w kolejnym spotkaniu, a nie wiadomo, czy konsekwencje nie będą jeszcze surowsze.

Cała ta sytuacja z pewnością wpłynęła frustrująco na zespół KKS-u, który zupełnie nie potrafił znaleźć recepty na skutecznie grających rywali. Po trzech kwartach zespół z Rawicza oddał 17 celnych rzutów za trzy, co daje 51 punktów. W tym czasie KKS w sumie miał na swoim koncie 53 oczka... Ostatecznie KKS Energa Drobgruk Kalisz zanotował najwyższą przegraną w sezonie.

Już w środę kaliszanie zagrają zagrają zaległe spotkanie ze Stalą Ostrów.

KKS Energa Drogbruk Kalisz - RKKS Rawia Rawag Rawicz 74:113 (12-33, 23-30, 18-25, 21-25)

KKS Energa Drogbruk: Jakub Kołodziej- 15, Łukasz Wojciechowski - 13, Tomasz Bartkowski -13, Błażej Pawlik - 12, Tobiasz Kol - 7, Bartosz Grochowina - 6, Marcin Ostój - 4, Przemysław Galewski -2, Ernest Przybylski - 2, Artur Mrówczyński, Łukasz Kaczmarek, Tomasz Walczak