KKS Energa Drogbruk Kalisz wreszcie zwycięski [FOTO]

KKS Energa Drogbruk Kalisz - Obra Kościan
KKS Energa Drogbruk Kalisz - Obra Kościan Andrzej Kurzyński
KKS Energa Drogbruk Kalisz wreszcie zwycięski. Kaliszanie we własnej hali pokonali Obrę Kościan 68:67. Wygraną na osiem sekund przed końcem spotkania zapewniły celne rzuty osobiste Artura Mrówczyńskiego.

Dla kaliskiego drugoligowca była to dopiero trzecia wygrana w sezonie. Zwycięstwo nie przyszło jednak łatwo. Mecz okazał się bardzo zacięty. Na tablicy wyników prowadzenie zmieniało się dziesięciokrotnie a sześć razy widniał remis. W czwartej kwarcie KKS prowadził już nawet 63:54 by na minutę przed końcem przegrywać 66:67... Osiem sekund przed końcową syreną wynik ustalił Artur Mrówczyński, który po tym jak został sfaulowany dwukrotnie trafił z linii rzutów wolnych, zapewniając swojej drużynie trzecią wygraną w sezonie.

- W końcu odetchnęliśmy. Mamy zwycięstwo, na które ciężko pracowaliśmy w przerwie świątecznej. Mogliśmy wygrać spokojnie różnicą dziesięciu punktów. Niestety w końcówce popełniliśmy kilka niepotrzebnych strat i zrobiło się bardzo nerwowo - powiedział po meczu Łukasz Wojciechowski, grający trener KKS Energa Drogbruk Kalisz. - Mam nadzieję, że się teraz odblokujemy. Przed nami więcej meczów u siebie i musimy je wygrywać.

KKS Energa Drogbruk Kalisz - Obra Kościan 68:67 (17:22, 11:15, 21:13, 19:17)

KKS Energa Drogbruk: Przemysław Galewski 17, Łukasz Wojciechowski 13, Jakub Kołodziej 13, Artur Mrówczyński 13, Błażej Pawlik 3, Patryk Kowalski 3, Marcin Ostój 2, Tomasz Bartkowski 2, Tobiasz Kol 2.