KKS Energa Drogbruk Kalisz znów zawiódł [FOTO]

Andrzej Kurzyński
KKS Energa Drogbruk Kalisz - WKK Wrocław
KKS Energa Drogbruk Kalisz - WKK Wrocław Andrzej Kurzyński
KKS Energa Drogbruk Kalisz kolejny raz rozczarował i przegrał na własnym parkiecie z WKK Wrocław 64:101. To najwyższa przegrana kaliskiego II-ligowca w obecnych rozgrywkach.

KKS Energa Drogbruk Kalisz w meczu przed własną publicznością liczył na przełamanie złej passy.

– Nie braliśmy pod uwagę, że możemy przegrać to spotkanie. Może takie podejście nie było właściwe – uważa Dariusz Kaczmarek, kierownik sekcji koszykówki w Kaliskim Klubie Sportowym.

Niestety, kaliszanie nie tylko przegrali, ale ponieśli najwyższą porażkę w sezonie. Pierwsza kwarta nie zapowiadała katastrofy. Jeszcze minutę przed końcem tej odsłony KKS prowadził 18:15. Fatalna w wykonaniu gospodarzy okazała się druga kwarta. Zespół WKK rozpoczął ja od serii 7:0, a pod koniec pierwszej połowy wrocławianie prowadzili już różnicą 20 oczek.

- Wydawało się, że nasza wiedza o zespole z Wrocławia jest wystarczająca, ale okazało się, że rywal nas zaskoczył kilkoma elementami. W pewnym momencie ten mecz nam „uciekł” i było ciężko cokolwiek zrobić – dodaje Dariusz Kaczmarek.

Po zmianie stron kaliszanie próbowali jeszcze odrabiać straty. Udało im się zniwelować różnicę do 11 oczek, ale to jednak młody zespół ze stolicy Dolnego Śląska znów zaczął nadawać ton rywalizacji wygrywając aż 101:64.

- Na pewno musimy sobie przeanalizować ten mecz, by sprawdzić, co tak naprawdę zawiodło - podsumowuje Dariusz Kaczmarek.

Dla zespołu z Kalisz był to ostatni mecz w tym roku. KKS kończy na przedostatnim miejscu w tabeli z bilansem dwóch zwycięstw i dziesięciu przegranych. Kolejne spotkanie kaliszanie zagrają dopiero 6 stycznia. Podejmować będą wicelidera Górnik Trans.eu Wałbrzych.

KKS Energa Drogbruk Kalisz – WKK Wrocław 64:101 (18:21, 15:29, 17:24, 14:27)

KKS: Kołodziej 12 (1x3), Mrówczyński 12, Bartkowski 12, Wojciechowski 10 (2x3), Galewski 7 (1x3), Kowalski 5 (1x3), Pawlik 4, Ostój 2, Koperski 0, Przybylski 0.