KKS Kalisz bez swoich czołowych strzelców przegrał w Środzie Wielkopolskiej aż 0:4!

Polonia - KKS 4:0
Polonia - KKS 4:0 Karina Zachara
Niespodziewanie wysoką porażką zakończył się wyjazd kaliskiego trzecioligowca do Środy. KKS zasłużenie przegrał z gospodarzami 0:4, nie mając zbyt wielu okazji do poprawy tego wyniku

KKS zagrał w Środzie m.in. bez Rafała Jankowskiego, Łukasza Żeglenia, Roberta Tunkiewicza, którzy w tym sezonie zdobyli 23 z 36 kaliskich bramek (nie licząc samobójczych), nic więc dziwnego, że tym razem nie miał kto strzelać.

W pierwszym kwadransie obydwa zespoły grały bardzo ostrożnie. Dopiero w 15 minucie zakotłowało się w polu karnym gospodarzy, ale Alain Ngamayama zdołał wybić piłkę daleko od bramki. W 19 minucie na kaliską bramkę uderzył Łukasz Białożyt. Piłka po rykoszecie wyszła na róg, a potem, wybita z narożnika, po interwencji obrońców znów opuściła boisko. Po drugim kornerze celnie uderzył głową Ngamayama i Polonia objęła prowadzenie 1:0.

Już w 31 minucie dośrodkowanie z rzutu wolnego Damiana Buczmy na bramkę zamienił Igor Jurga. Dwa stałe fragmenty gry i dwa gole z główek dla miejscowych! Dopiero w 39 minucie mocno, ale ciut nad poprzeczką strzelał Patryk Palat. Tymczasem po dwóch minutach kolejny rzut rożny Białożyta i Krzysztof Bartoszak głową podwyższył na 3:0!

Sześć minut po przerwie szczęście mogło uśmiechnąć się do kaliszan, bo Marcin Lis dostał piłkę na 5 metrze, ale nie zdołał jej opanować i skutecznie interweniował bramkarz Polonii. W rewanżu miejscowi... wbili czwartą bramkę. Dopiero w 80 minucie honorową bramkę mógł zdobyć Błażej Ciesielski, ale po jego główce kapitalnie interweniował Karol Szymański. Siedem minut później znów celnie strzelał Ciesielski i ponownie Szymański był na posterunku.

Polonia Środa Wielkopolska – KKS Włókniarz 1925 Kalisz (3:0)
1:0 Alain Ngamayama, 10, 2:0 Igor Jurga 31, głową, 3:0 Krzysztof Bartoszak 41, głową, 4:0 Krzysztof Bartoszak 54.
Żółte kartki: Jurga, Łopatka (Polonia), Łepski, Owczarek (KKS).
Polonia: Szymański – Henriquez, Buczma, Jurga (62 Gajda), Gwit (62 Łopatka), Ngamayama, Skrobosiński, Molewski, Białożyt, Bartoszak (84 Solarek), Pawlak (59 Roszak).
KKS: Osuch – Domagalski, Gawlik, Owczarek (60 Kieliba), Lis, Nnamani, Ciesielski, Matuszewski (55 Staszak), Palat, Łepski, Kowalski.

Wiosną łatwiej spotkać żmije. Jad jest szczególnie niebezpieczny dla dzieci i osób pod wpływem alkoholu