KKS Kalisz. Efektowne zwycięstwo w Lublinie! ZDJĘCIA, FILM

Motor Lublin - KKS Kalisz 0:3
Motor Lublin - KKS Kalisz 0:3 Piotr Michalski
KKS Kalisz kontynuuje znakomitą passę. W piątej kolejce eWinner II ligi podopieczni trenera Bartosza Tarachulskiego pokonali na wyjeździe 3:0 Motor Lublin i awansowali na czwarte miejsce w tabeli, mając jeszcze zaległe spotkanie z Polonią Warszawa.

KKS Kalisz. Efektowne zwycięstwo w Lublinie!

KKS Kalisz wyszedł na prowadzenie już w 5 minucie. Dokładnym, długim wykopem na połowę lublinian popisał się Maciej Krakowiak, piłkę dostał Piotr Giel, który z 25 metrów przelobował bramkarza Motoru. To było jego czwarte trafienie w tym sezonie.

Siedem minut potem, po rzucie rożnym, piłka trafiła do Mateusza Gawlika, który z bliska podwyższył na 2:0. Kaliszanie nadal atakowali, a miejscowi nie mogli się pozbierać, nie oddając do przerwy żadnego celnego strzału.

Groźnie mogło być dopiero w 50 minucie, kiedy Damian Sędzikowski przedarł się środkiem boiska, odegrał na lewe skrzydło do Leszka Jagodzińskiego. Ten jednak, zamiast strzelać, próbował dogrywać piłkę do Ezany Kahsaya i nic z tego nie wyszło.

Dwie minuty potem Motor powinien zdobyć gola, ale Sędzikowski chybił z kilku metrów. W rewanżu Nestor Gordillo wbiegł w pole karne Motoru i mocno uderzył na bramkę gospodarzy, ale świetną interwencją popisał się bramkarz rywali.

Później popis umiejętności bramkarskich dał Krakowiak, który w 62. minucie poradził sobie ze strzałem przy słupku z rzutu wolnego z linii pola karnego. Tymczasem w 67. minucie, po rzucie rożnym, Filip Kendzia zgrał głową piłkę do Gawlika, a ten uderzeniem piętą umieścił ją w siatce, mimo rozpaczliwej obrony jednego z obrońców.

Wygrana KKS-u mogła być jeszcze bardziej okazała. W końcówce bohaterem Motoru został bramkarz Paweł Budzyński, który obronił uderzenia Karola Smajdora i Mateusza Wysokińskiego. Przewaga kaliszan była ogromna, nic więc dziwnego że debiut w eWinner 2. lidze niespełna 16-letni pomocnik KKS-u Wiktor Staszak.

Motor Lublin – KKS Kalisz 0:3 (0:2)

0:1 Piotr Giel 5, 0:2 Mateusz Gawlik 12, 0:3 Mateusz Gawlik 67.
Motor Lublin: 1. Paweł Budzyński – 17. Filip Wójcik, 14. Maksymilian Cichocki, 18. Arkadiusz Najemski (56. min 77. Piotr Ceglarz), 21. Sebastian Rudol, 3. Kamil Rozmus – 20. Damian Sędzikowski (83. min 7. Mariusz Rybicki), 10. Rafał Król, 55. Marcel Gąsior (64. min 6. Piotr Kusiński), 24. Leszek Jagodziński (56. min 15. Jakub Staszak) – 11. Ezana Kahsay (83. min 9. Michał Żebrakowski).
KKS Kalisz: 1. Maciej Krakowiak – 37. Nikodem Zawistowski (89. min 6. Kasjan Lipkowski), 26. Filip Kendzia, 3. Mateusz Gawlik, 42. Wiktor Smoliński, 77. Daniel Kamiński (82. min 22. Karol Smajdor) – 71. Kamil Koczy (67. min 23. Adrian Łuszkiewicz), 24. Mateusz Wysokiński, 11. Michał Borecki (89. min 7. Patryk Soboczyński), 10. Néstor Gordillo (82. min 15. Wiktor Staszak) – 9. Piotr Giel.
Żółte kartki: Sędzikowski, Gąsior, Kahsay (Motor) i Kamiński, Gawlik, Borecki, Smoliński (KKS).