KKS Kalisz – Elana Toruń 1:5. Tak źle dawno nie było!

KKS - Elana 1:5
KKS - Elana 1:5 Karina Zachara
KKS Kalisz przegrał na własnym boisku z Elaną Toruń 1:5. Porażka wysoka i w pełni zasłużona. Gospodarze popełniali fatalne błędy w obronie i nie stanowili żadnego zagrożenia w ataku.

Goście zdobyli trzy gole już w pierwszej połowie, za każdym razem po stałym fragmencie gry. Asystę przy pierwszej i trzeciej bramce zaliczył Maciej Stafanowicz. Druga bramka padła po wyrzucie z autu.

Tuż po przerwie arbiter ewidentnie skrzywdził miejscowych, bo podyktował rzut karny po faulu Mateusza Gawlika, którego nie było. Torunianie strzelili piątą bramkę, grając w 10, a dla KKS-u trafił jedynie Dominik Domagalski posyłając rogala, jakiego nie powstydziłby się Kazimierz Deyna.

Kaliszanie zagrali bardzo słabo. Niewidoczny był najlepszy strzelec Rafał Jankowski, a Ivelina Kostova wyraźnie przytłaczała nadwaga. Zreszta o żadnym z graczy KKS-u nie da się napisać cokolwiek pozytywnego.

KKS Kalisz – Elana Toruń 1:5 (0:3)
Bramki: 0:1 Tomasz Bzdęga 10 głową, 0:2 Patryk Aleksandrowicz 37 głową, 0:3 Patryk Aleksandrowicz 41 głową, 0:4 Łukasz Zagdański 47 karny, 0:5 Damian Lenkiewicz 68, 1:5 Dominik Domagalski 83.

Czerwona kartka (druga żółta): Jacek Figaszewski (54, Elana).

KKS Kalisz: Jędrzej Dorynek – Marcin Lis, Damian Czech, Mateusz Gawlik, Łukasz Grabowski, Kayode Balogun, Błażej Ciesielski (63 Konrad Chojnacki), Stayko Stoychev, Dominik Domagalski, Ivelin Kostov, Rafał Jankowski (70 Mateusz Stefaniak).