KKS Kalisz - GKS Jastrzębie. Mamy w Kaliszu lidera! ZDJĘCIA, WIDEO

KKS Kalisz - GKS Jastrzębie
KKS Kalisz - GKS Jastrzębie Mariusz Kurzajczyk
W 23 kolejce eWinner II ligi KKS Kalisz pokonał 2:0 GKS Jastrzębie. Dzięki tej wygranej kaliszanie awansowali na pierwsze miejsce w tabeli, bo Kotwica Kołobrzeg tylko zremisowała 0:0 z Hutnikiem Kraków!

W pierwszej połowie kaliszanie mieli wiele sytuacji bramkowych, ale żadnej nie wykorzystali. W 14 minucie Michał Borecki w dogodnej sytuacji nieczysto uderzył w piłkę i ta poszybowała wysoko nad bramką gości. Potem Nestor Gordillo miał przed sobą tylko bramkarza Jastrzębia, ale przegrał ten pojedynek.

W 25 minucie powinno być 1:0, ale Kamil Koczy strzelił obok słupka. Chwilę potem to samo zrobił Gordillo, a po kolejnych dwóch minutach Piotr Giel. Gospodarze mieli piłkę, ale nie bardzo potrafili tę przewagę zamienić na gole.

Po przerwie KKS miał mniej okazji, ale na szczęście potrafił je wykorzystać. Już pierwszą akcję drugiej połowy mocnym, celnym strzałem zakończył Kasjan Lipkowski. Jastrzębski bramkarz nie dał się zaskoczyć, ale celnie dobijał Giel. W 67 minucie, Lipkowski wymienił podania z Gordillo i sam dopisał się do listy strzelców.

- KKS to na pewno najlepsza piłkarsko drużyna, z którą się do tej pory mierzyliśmy i nieprzypadkowo jest liderem – komplementował gospodarzy trener GKS-u Grzegorz Kurdziel.

Trener KKS-u Bartosz Tarachulski nie krył zadowolenia z wyniku i tradycyjnie komplementował swoich graczy.