KKS Kalisz - Lech II Poznań. Co za mecz! Niewykorzystany karny, gol samobójczy i udana pogoń! ZDJĘCIA

KKS Kalisz nie ma litości nad kibicami. W meczu z rezerwami Lecha Poznań prowadził 1:0, stracił bramkę po golu samobójczym, przegrywał 1:2, a potem do końca i - co ważne udanie - walczył o jeden punkt.

KKS Kalisz - Lech Poznań

Mecz z rezerwami Lecha Poznań był debiutem w tej roli, przynajmniej w Kaliszu, najstarszego gracza kaliskiej ekipy Marcina Radzewicza. Odwołany we wtorek trener Ryszard Wieczorek często rotował składem, ale okazało się, że można jeszcze wystawić jedenastkę, której w tym sezonie nie widzieliśmy

Ofensywny skład zapowiadał taktykę na ten mecz i rzeczywiście od pierwszej minuty kaliszanie prowadzili otwartą grę, starając się szybko zdobyć gola. Udało im się to dopiero w 32 minucie. Po wrzutce z prawej strony z bliska trafił Mateusz Majewski.

W 35 minucie prostopadłe podanie dostał Bartłomiej Maćczak, który w swoim stylu… podał piłkę do stojącego kilka metrów przed nim bramkarza. Dwie minuty potem powodu kontuzji z boiska zszedł etatowy bramkarz Maciej Krakowiak, którego wcześniej kopnął jeden z zawodników Lecha.

W bramce zastąpił go Szymon Czajor, który dosłownie po chwili musiał wyciągać piłkę z siatki. Po rzucie wolnym piłka otarła się o głowę Mateusza Gawlika. W 42 minucie powinno być 2:0, ale strzał Majewskiego z rzutu karnego (!) obronił Miłosz Mleczko.

Po przerwie trwał napór KKS-u. W 51 min. mocno z dystansu uderzył Segura, bramkarz z trudem wybił piłkę przed siebie. Po dwóch dobitkach futbolówka znalazła się w siatce, ale sędzia asystent pokazał spalony. Z powtórki telewizyjnej wynika, że się pomylił…

Tymczasem w 64 minucie goście skontrowali, a na 2:1 poprawił Norbert Pacławski. Kaliszanie długo walili głową w poznański mur i wreszcie w 88 minucie po rzucie rożnym celną główką popisał się Piotr Giel.

KKS Kalisz – Lech II Poznań 2:2 (1:1)

Bramki: 1:0 Mateusz Majewski 32, 1:1 Mateusz Gawlik, samobójcza, 40, 1:2 Norbert Pacławski 64, 2:2 Piotr Giel 88.
KKS: Maciej Krakowiak (37 Szymon Czajor) – Mateusz Mączyński, Mateusz Gawlik, Przemysław Stolc – Daniel Kamiński (54 Jakub Staszak), Michał Borecki, Antonio Segura (79 Andrzej Kaszuba), Nikodem Zawistowski - Mateusz Majewski, Bartłomiej Maćczak (79 Piotr Giel), Kamil Koczy (54 Mateusz Wysokiński)
Lech II: Miłosz Mleczko - Krystian Palacz, Artur Marciniak, Filip Borowski, Łukasz Norkowski – Adrian Laskowski, Emil Kryg, Patryk Gogół, Jakub Antczak (72 Jakub Karbownik) - Damian Kołtański (61 Sergei Krivets), Norbert Pacłowski,

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0