KKS Kalisz. Młodzi pływacy zdobywali medale mistrzostw Wielkopolski. ZDJĘCIA

Podczas rozegranych w miniony weekend na Termach Maltańskich w Poznaniu Mistrzostw Okręgu Wielkopolskiego w pływaniu zawodnicy KKS Włókniarz 1925 Kalisz zdobyli cztery medale w rywalizacji 13-latków.

Najlepiej spisała się Gabriela Juszczak, która zwyciężyła w konkurencji 200 m stylem grzbietowym z rezultatem 2:57,77. W tej samej konkurencji srebrny medal wywalczyła Katarzyna Krupka.
Z kolei na dystansie 100 m stylem grzbietowym druga była Krupka z wynikiem 1:22,06, a trzecia Juszczak z czasem 1:22.26.
Poza tym Gabriela Juszczak była piąta na 50 m stylem grzbietowym, dziewiąta na 50 m stylem dowolnym i dziewiąta na 100 m stylem dowolnym.
z kolei Katarzyna Krupka była szósta na 50 m stylem grzbietowym, ósma na 50 m stylem dowolnym i dziewiąta na 100 m stylem zmiennym.
Miejsca w czołowej „10” Mistrzostw Okręgu Wielkopolskiego wywalczył również inny podopieczny trenera Jakuba Stefaniaka - Jakub Harabasz, który był szósty na 100 m stylem zmiennym i na 200 m stylem grzbietowym.
Przygotowanie zawodników KKS Włókniarz 1925 Kalisz do zawodów było możliwe dzięki: dotacji z Urzędu Miasta w Kaliszu na szkolenie sportowe dzieci i młodzieży oraz środkom pozyskanym z Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

KKS Kalisz. Zwycięstwa Julii Maik i Bartosza Piszczorowicza ...

Widzisz wypadek? Coś cię zaniepokoiło? Chcesz się czymś pochwalić?

Pisz do nas na: [email protected]