KKS Kalisz na inaugurację zremisował 1:1 w Gnieźnie. Gorąco było na boisku i na trybunach [FOTO, FILM]

Paweł Brzeźniak
Mieszko Gniezno remisuje z KKS Włokniarzem 1925 Kalisz. "Awans albo śmierć"
Mieszko Gniezno remisuje z KKS Włokniarzem 1925 Kalisz. "Awans albo śmierć" Paweł Brzeźniak
KKS Kalisz na inaugurację zremisował 1:1 w Gnieźnie. Gorąco było na boisku i na trybunach, za sprawą kaliskich kibiców.

Mecz zacząłą się od groźnego uderzenia Mateusza Żebrowskiego z rzutu wolnego w 5 minucie. W 26 minucie kaliszanie popisali się szybką kontrą, ale Łukasz Żegleń przestrzelił. Trzy minuty później po rzucie rożnym z z bliska główkował Mateusz Gawlik, ale skuteczną interwencją popisał się bramkarz Mieszka. W 38 minucie kaliszanie mieli stuprocentową okazję, ale uderzenie z bliska fantastycznie obronił Beśka. Niewykorzystane sytuację gości zemściły się w 42 minucie, kiedy to po centrze z rzutu wolnego Marcina Trojanowskiego najwyżej w polu karnym KKS-u wyskoczył Radosław Mikołajczak i strzałem głową pokonał Wasiluka.
Po przerwie KKS-iacy zdominowali grę. W 53 minucie Mateusz Żebrowski miał przed sobą jedynie Beśkę, ale zwycięsko z tego pojedynku wyszedł gnieźnianin, który pięć minut potem obronił strzał Marcina Lisa. Wreszcie w 84 minucie Damian Warchoł uciekł Marcinowi Tomaszewskiemu i z ostrego kąta uderzył mocno. Beśka obronił, ale z bliska głową zdobył gola Żebrowski. W doliczonym czasie gry akcję kaliszan w ostatniej chwili zastopował Taras Maksimov, który w ostatniej chwili wybił futbolówkę na rzut rożny.

Dodajmy, że w sektorze gości pojawiło się kilkudziesięciu fanów z Kalisza, którzy w trakcie meczu wtargnęli na miejsca przeznaczone dla kibiców gospodarzy. Interweniować musiała ochrona, a po pewnym czasie policja i dopiero wtedy sytuacja się uspokoiła. Głośniejsi byli kibice gości, którzy mieli ze sobą transparent z dość wymownym tekstem: "Awans albo śmierć".

Emocji pozasportowych nie brakowało także na boisku, bowiem parokrotnie dochodziło do spięć między piłkarzami obu drużyn.

Mieszko Gniezno - KKS Włókniarz 1925 Kalisz 1:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Mikołajczak 42, 1:1 Żebrowski 83i
Żółte kartki: Trojanowski, Steinke, Ławniczak – Wasiluk, Owczarek, Warchoł, Gawlik.
Mieszko Gniezno: Wiktor Beśka, Marcin Tomaszewski, Taras Maksymov, Michał Steinke, Szymon Pająk, Dawid Radomski, Marcin Trojanowski (78. Krzysztof Wolkiewicz), Tomasz Bzdęga (65. Mikołaj Panowicz), Mateusz Roszak (85. Mateusz Ławniczak), Radosław Mikołajczak, Damian Pawlak (72. Gracjan Goździk)
KKS Kalisz: Adam Wasiluk – Patryk Palat, Marcin Lis, Patryk Kieliba (74. Mateusz Stefaniak), Tomasz Owczarek, Dominik Domagalski, Mateusz Gawlik, Mateusz Żebrowski, Krzysztof Krysztofowicz (58. Damian Warchoł), Łukasz Żegleń (82. Marcin Radzewicz), Hubert Antkowiak
Sędziowie: Eliasz Pawlak (Śrem)