KKS Kalisz - Pogoń Szczecin. Po ostatnim gwizdku stadion eksplodował z radości! ZDJĘCIA

KKS Kalisz - Pogoń Szczecin
KKS Kalisz - Pogoń Szczecin Mariusz Kurzajczyk/Andrzej Kurzyński
Zapowiadający Puchar Polski dziennikarz radiowej Trójki miał przeczucie mówiąc, że interesująco zapowiada się mecz pomiędzy KKS-em Kalisz a Pogonią Szczecin. Drugoligowcy z Kalisza zagrali bez kompleksów, z charakterem i zasłużenie zwyciężyli 2:1!

KKS Kalisz - Pogoń Szczecin. Po ostatnim gwizdku stadion eksplodował z radości!

Kaliszanie od pierwszych minut pokazywali, że nie zamierzają się bronić. Cierpliwie konstruowali akcje, które, niestety, kończyły się w polu karnym gości. Tymczasem pierwsza groźna akcja Portowców zakończyła się golem, który z bliska zdobył Bartkowski. Podawał eks-kadrowicz Grosicki.

Gospodarze rzucili się do odrabiania strat, szybko doprowadzili do kilku sytuacji bramkowych, z których wykorzystali aż dwie. Najpierw celnie główkował Kendzia, a potem pięknie z kilkunastu metrów uderzył bardzo aktywny Zawistowski. Piłkę podawał Segura.

Po przerwie Pogoń atakowała groźniej, ale piłka zatrzymywała się na kaliskich obrońcach lub lądowała bezpiecznie w rękach Krakowiaka. W 75 minucie po koronkowej akcji piłkę na 12. metrze dostał Kozłowski. Napastnik Pogoni uderzył tuż przy słupku, ale kapitalnie obronił Krakowiak.

Kaliski bramkarz bronił znakomicie do końca, w końcówce radząc sobie z dwoma soczystymi uderzeniami. Sędzia przedłużył mecz o 4 minuty i niewiele brakowało, aby dzięki temu kaliszanie nie wygrali okazalej. Po ostatnim gwizdku arbitra stadion eksplodował z radości.

KKS Kalisz w 1/16 finału Pucharu Polski

KKS Kalisz po raz drugi w historii awansował do 1/16 finału Pucharu Polski. Po raz pierwszy ta sztuka udała się kaliszanom w 2016 r. po wygranej 1:0 z Polonią Bytom. W kolejnej rundzie KKS wylosował... Pogoń Szczecin, z którą przegrał aż 0:4.

W ubiegłym roku w 1/32 finału KKS Kalisz wygrał 2:0 ze spadkowiczem z ekstraklasy Koroną Kielce, ale okazało się, że w drużynie gospodarzy grał nieuprawniony zawodnik i ostatecznie goście wygrali walkowerem!

KKS Kalisz - Pogoń Szczecin 2:1 (2:1)

0:1 Jakub Bartkowski 24, 1:1 Filip Kendzia 27, 2:1 Nikodem Zawistowski 33.
KKS: Maciej Krakowiak - Przemysław Stolc, Mateusz Gawlik, Filip Kendzia, Bartosz Waleńcik - Marcin Radzewicz (78 Karol Smajdor), Antonio Segura, Mateusz Wysokiński (78 Mateusz Mączyński), Nikodem Zawistowski - Mateusz Majewski (66 Michał Borecki), Bartłomiej Putno (66 Piotr Giel).
Pogoń: Jakub Bursztyn - Rafał Kurzawa, Mariusz Malec, Damian Dąbrowski, Jakub Bartkowski (68 Piotr Parzyszek), Kamil Grosicki, Konstantinos Triantapyllopoulos (46 Michał Kucharczyk), Kacper Smoliński, (85 Bartłomiej Maćczak), Luka Zahović (62 Jean Carlos Silva), Sebastian Kowalczyk (81 Mariusz Fornalczyk), Maciej Żurawski (46 Kacper Kozłowski).

Widzisz wypadek? Coś cię zaniepokoiło? Chcesz się czymś pochwalić?

Pisz do nas na: [email protected]