KKS Kalisz pokonał 2:0 Błękitnych Stargard na inaugurację II ligi! ZDJĘCIA, WIDEO

Na inaugurację rozgrywek II ligi KKS Kalisz pokonał na własnym boisku Błękitnych Stargard 2:0. Kaliszanie mieli wiele okazji do zdobycia gola, ale walka o punkty trwała aż do 93 minuty!

Pierwsza połowa toczyła się pod dyktando gospodarzy, którzy już w 11 minucie powinni objąć prowadzenie. Nikodem Zawistowski dostał piłkę na 12 metrze, ale fatalnie przestrzelił. W 19 minucie znów okazja dla kaliszan, ale jeden gości wybił piłkę z pustej bramki. Po chwili mocno, tuż przy słupku uderzył Damian Kamiński. W 21 minucie indywidualny rajd Robert Tunkiewicza, który zagrał wzdłuż bramki, ale miejscowi dobrze przyblokowali jego kolegę z drużyny. Dwie minuty potem Tunkiewicz główkował tuż nad poprzeczką. W 29.minucie celną główką popisał się Mateusz Gawlik, ale na miejscu jest bramkarz Stargardu. Wreszcie z dystansu celnie uderzył Bartłomiej Maćczak, ale golkiper gości Mariusz Rzepecki zdołał wybić piłkę na róg.
Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie, choć w 50 minucie najlepszą okazję mieli goście gości - po bombie Dawida Polkowskiego po ziemi, kapitalną interwencją popisał się Maciej Krakowiak. W 62 minucie powinien być rzut karny, po tym jak wybijana z pola bramkowe piłka odbiła się od ręki. Co się odwlecze... Po chwili piłkę przed polem karnym dostał Tunkiewicz, który płaskim strzałem tuż przy słupku dał prowadzenie gospodarzom. W 74 minucie powinno być 2:0 - Mateusz Majewski główkował z 5 metrów, ale Rzepecki jakimś cudem zdołał przenieść piłkę nad poprzeczką. Kropkę nad i postawił Mateusz Majewski. W ostatnich sekundach potyczki joker z talii Ryszarda Wieczorka dostał prostopadłe podanie, w walce o piłkę nie dał obrońcy i uderzył nie do obrony!
KKS Kalisz - Błękitni Stargard 2:0 (0:0)
Bramki: 1:0 Robert Tunkiewicz 62, 2:0 Mateusz Majewski (90+3).
KKS: Maciej Krakowiak - Bartosz Waleńcik, Mateusz Gawlik, Mateusz Żytko, Nikodem Zawistowski - Adrian Łuszkiewicz (83 Filip Szewczyk), Fabian Hiszpański (64 Sebastian Kaczyński), Robert Tunkiewicz, Marcin Radzewicz - Bartłomiej Maćczak (64 Mateusz Majewski), Daniel Kamiński (83 Jakub Chojnowski).
Błękitni: Mariusz Rzepecki - Błażej Klimek (72 Jakub Sawczak), Hubert Krawczun, Dawid Polkowski, Oskar Ryk, Bartosz Sitkowski, Aleksander Theus, Marcin Rajch (56 Tomasz Kaczmarek), Mateusz Bochnak (89 Dominik Lis), Krystian Kujawa, Jakub Ostrowski.