KKS Kalisz pokonał 2:0 Unię Swarzędz i awansował w tabeli

KKS Kalisz - Unia Sawrzędz 2:0
KKS Kalisz - Unia Sawrzędz 2:0 Karina Zachara
KKS Kalisz pokonał 2:0 Unię Swarzędz i awansował na ósme miejsce w tabeli. Ta pozycja może już dać utrzymanie w trzeciej lidze.

Kaliszanie zwyciężyli dość gładko po dwóch golach Błażeja Ciesielskiego i tyluż asystach Joshuy Baloguna już w pierwszej połowie. Więcej bramek nie było, choć okazji nie brakowało, bo KKS był zdecydowanie lepszą drużyną.

Gospodarze od pierwszych minut zaatakowali, co przyniosło efekt w postaci gola. Akcję zaczął w środku boiska Ivelin Kostov, który długim podaniem na prawe skrzydło uruchomił Marcina Tomaszewskiego. Ten dograł piłkę w pole karne, a Balogun dość przypadkowo dograł ją do Błażeja Ciesielskiego. Kaliski napastnik z 5 metrów uderzeniem pod poprzeczkę pokonał Łukasza Spychalskiego.

W 15 minucie goście stworzyli praktycznie jedyną w tym meczu sytuację bramkową. Marcin Jędrzejczak trafił w słupek, a piłkę na róg wybił Mateusz Arian. Kilka minut potem znów podawał Tomaszewski, Balogun próbował trafić do bramki przewrotką, ale piłka dostała się pod nogi Ciesielskiego, który z bliska umieścił ją w siatce.

W drugiej połowie kaliszanie spokojnie rozgrywali piłkę, nie dopuszczali rywali do strzałów i próbowali poprawić wynik. Dwie minuty po przerwie Balogun podawał w tempo do Przemysława Balcerzaka, a ten potężnie uderzył obok "okienka". W 62 minucie bombę Ciesielskiego obronił swarzędzki golkiper, który chwilę potem poradził sobie z uderzeniem Nigeryjczyka. W 65 minucie Arian główkował obok słupka.

W efekcie KKS awansował na ósmą pozycję w tabeli III ligi, która gwarantuje utrzymanie na tym szczeblu rozgrywek, o ile lider awansuje w barażach do II ligi. Siódma Wda Świecie ma o trzy punty więcej i o jeden mecz mniej.

KKS Kalisz - Unia Swarzędz 2:0 (2:0)
1:0, 2:0 Błażej Ciesielski 7, 20.
KKS Kalisz: Marcin Żółtek - Marcin Tomaszewski, Marcin Lis, Mateusz Arian, Łukasz Grabowski, Mateusz Gawlik (84 Stayko Stoychev), Jakub Budrowski (54 Michał Grzesiek), Ivelin Kostov, Błażej Ciesielski (77 Beniamin Trzepacz), Konrad Chojnacki (46 Przemysław Balcerzak), Joshua Balogun