KKS Kalisz pokonał 3:1 Ostrovię [ZDJĘCIA, BRAMKI]

KKS Kalisz - Ostrovia 3:1
KKS Kalisz - Ostrovia 3:1 Karina Zachara
Po dramatycznym meczu KKS Kalisz pokonał 3:1 Ostrovię. Było wiele bramek, emocji i czerwona kartka.

Ostrovia już spadła do IV ligi, więc teoretycznie nie walczyła o nic. Derby lokalne rządzą się jednak swoimi prawami i to goście od pierwszych minut atakowali i próbowali zdobyć bramkę. Nieoczekiwanie w 8. minucie po zagraniu ręką w polu karnym jedenastkę mieli kaliszanie, a Marcin Tomaszewski strzelił nie do obrony.

Potem dwie wyborne okazje mieli ostrowianie, ale zarówno z rzutu wolnego z linii pola karnego, a potem po rzucie wolnym pośrednim z 14 metrów strzelali nad poprzeczką. W 43 minucie Michał Giecz najpierw zakończył solowy rajd strzałem z bliska, obronionym przez Marcina Żółtka, a po chwili, po koronkowej akcji z Damianem Kaczmarkiem nie dał szans kaliskiemu golkiperowi i wyrównał.

Drugą część znakomicie zaczęli kaliszanie. Wprawdzie Stayko Stoychev dwa razy trafił w poprzeczkę, ale po kolejnej akcji KKS-u piłka trafiła do Ivelina Kostova, który mocnym uderzeniem z kilkunastu metrów pokonał Mateusza Wroneckiego.

Od 64 minuty gospodarze grali w dziesiątkę, bo Konrad Chojnacki kopnął rywala i został usunięty z boiska. Do końca meczu goście atakowali, ale nie stwarzali klarowanych sytuacji bramkowych. W 90 minucie KKS-iacy skontrowali. Joshua Balogun podał na lewo do Michała Grześka, ten popędził przed siebie i zagrał piłkę w pole karne do nadbiegającego Przemysława Balcerzaka, który ustalił wynik spotkania.

KKS Kalisz - Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski 3:1 (1:1)

1:0 Marcin Tomaszewski 8 karny, 1:1 Michał Giecz 43, 2:1 Ivelin Kostov 55, 3:1 Przemysław Balcerzak 90.

KKS: Marcin Żółtek - Marcin Tomaszewski, Mateusz Gawlik, Mateusz Arian, Łukasz Grabowski (90+3 Beniamin Trzepacz), Stayko Stoychev (89. Damian Czech), Michał Grzesiek, Ivelin Kostov (83 Przemysław Balcerzak), Joshua Balogun, Konrad Chojnacki, Adam Majewski (69 Jakub Budrowski)

Ostrovia: Mateusz Wronecki - Kamil Krawczyk, Łukasz Wiącek, Grzegorz Wachowiak, Damian Błaszczyk, Marek Szymanowski, Konrad Rusek, Kamil Kucharski (74 Karol Krystek), Patryk Cierniewski (66 Tomasz Kempiński), Daniel Kaczmarek, Michał Giecz.

Żółte kartki: Łukasz Grabowski, Jakub Budrowski (KKS), Łukasz Wiącek, Kamil Kucharski (Ostrovia)
Czerwona kartka: Konrad Chojnacki (KKS, 64).