KKS Kalisz pokonał 4:3 Sokoła Kleczew, choć po 16 minutach było już 3:0! ZDJĘCIA

KKS Kalisz pokonał Sokoła Kleczew
KKS Kalisz pokonał Sokoła Kleczew Mariusz Kurzajczyk
KKS Kalisz pokonał Sokoła Kleczew 4:3 i utrzymał pozycję lidera trzeciej ligi.

Pierwszy kwadrans, a właściwie 16 minut w wykonaniu kaliszan były piorunujące. W 6 minucie po rzucie wolnym wykonywanym przez Roberta Tunkiewicza do piłki wyskoczył filigranowy Gabriel Vidal Gonzalez i głową zdobył gola. Trzy minut później z narożnika boiska dośrodkował Marcin Radzewicz, a najlepszy strzelec ligi Hubert Antkowiak podwyższył na 2:0. Ten sam zawodnik strzelił trzeciego gola i wyglądało na to, że bramek będzie więcej, ale tylko do 25 minuty. Gospodarze spuścili z tonu, a Sokół nie tracił nadziei, kilka razy stworzył groźne sytuacje i przed przerwą zdołał zdobyć gola na 3:1.
Po przerwie gospodarze mieli przewagę, ale długo brakowało dokładności w strzale lub ostatnim podaniu. Jak już KKS-iacy się wstrzelili to znakomicie spisywał się bramkarz Sokoła Hubert Świtalski, który wciągu minuty poradził sobie ze strzałami Tunkiewicza i Antkowiaka a potem z główką Mateusza Gawlika. Goście mili jedną okazję i ją wykorzystali. Tuż przed końcem wydawało się, że kropkę nad "i" postawił Gonzalez, który dostał prostopadłe podanie i przelobował kleczewskiego golkipera, ale kilkadziesiąt sekund potem goście znów trafili.

KKS Kalisz – Sokół Kleczew 4:3 (3:1)
1:0 Gabriel Vidal Gonzalez 6, głową, 2:0 Hubert Antkowiak 9, głową, 3:0 Hubert Antkowiak 16, 3:1 Mikołaj Pingot 39, 3:2 Jakub Dębowski 78, 4:2 Gabriel Vidal Gonzalez 88, 4:3 89.
KKS: Adam Wasiluk – Ernest Dzięcioł (63 Damian Święcicki), Mateusz Gwalik, Marcin Lis, Patryk Jarantowicz (83 Tomasz Owczarek) - Mateusz Żebrowski (90 Ivan Vidal Gonzalez), Pavlo Hordijczuk, Robert Tunkiewicz, Marcin Radzewicz - Gabriel Vidal Gonzalez, Hubert Antkowiak.

Marta Turska: Jestem etatową matką Polką, radną i mam gospodarstwo