KKS Kalisz pokonał Olimpię Grudziądz i jest coraz bliżej baraży o I ligę. ZDJĘCIA

W niezwykle zaciętym meczu II ligi KKS Kalisz pokonał 2:1 Olimpię Grudziądz. Ponieważ rywale walczący o baraże albo przegrali, albo zremisowali, kaliszanie awansowali na piąte miejsce w tabeli.

KKS Kalisz pokonał Olimpię Grudziądz i jest coraz bliżej baraży o I ligę

KKS był papierowym faworytem potyczki z Olimpią Grudziądz, ale w pierwszej połowie goście wcale nie byli gorsi od kaliszan. Gra toczyła się od pola karnego do pola karnego, a pierwsza sytuacja bramkowa miała miejsce dopiero w 32 minucie i od razu zakończyła się golem. Niestety, po szybkiej klepce celnie uderzył zawodnik gości Jose Embalo.

Na szczęście także pierwszy celny strzał w tym meczu kaliszan przyniósł im bramkę. W 38 minucie głową trafił Filip Kendzia.

Druga połowa rozpoczęła się od mocnego uderzenia gospodarzy. W 48 minucie Nikodem Zawistowski dryblował przy linii końcowej boiska, wycofał piłkę do Nestora Gordillo, a ten precyzyjnym strzałem pokonał Nikodema Sujeckiego.

W 57 minucie Marcin Radzewicz mógł strzelać, ale podał do stojącego bliżej bramki Gordillo, który minimalnie chybił. W 75 minucie powinno być 3:1. Najpierw Gordillo trafił w bramkarza, a dobijający z kilku metrów Nikodem Zawistowski fatalnie przestrzelił. Chwilę potem Gordillo idealnie podał do Michała Boreckiego, ale ten nie ruszył się do piłki.

W 79 minucie, po mocno bitym rzucie wolnym, Michał Molenda wybił piłkę przed siebie, a jeden z graczy Olimpii główkował nad poprzeczką. W rewanżu Adrian Łuszkiewicz ze znanych tylko sobie powodów nie trafił będąc w wymarzonej sytuacji.

W 92 minucie na "do widzenia" Łuszkiewicz trafił w poprzeczkę.

KKS Kalisz - Olimpia Grudziądz 2:1 (1:1)

Bramki: 0:1 Jose Alberto Djalo Embalo 32, 1:1 Filip Kendzial 38, 2:1 Nestor Gordillo 48.
KKS: Molenda - Gawlik, Kendzia, Hołota - Putno (66 Łuszkiewicz), Zawistowski, Borecki, Kaszuba (90 Mickevics),
Radzewicz (90 Mączyński), - Maćczak (66 Majewski), Gordillo (90+3 Chojnowski).
Olimpia: Sujecki - Widejko (74 , Gabor, Fortunato Mariano, Djalo Embalo, Kalenik, Jarosz, Gulczyński (84 Płatek), Graczyk, Obst, Witasik.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0