KKS Kalisz pokonał Słupcę

Kaliszanie byli zadowoleni z rewanżu za porażkę z ubiegłego sezonu 0:4.
Kaliszanie byli zadowoleni z rewanżu za porażkę z ubiegłego sezonu 0:4. Mariusz Kurzajczyk
KKS Kalisz wygrał 4:1 z SKP Słupca w meczu czwartej ligi piłkarskiej. Tym samym zrewanżował się za przegraną z poprzedniego sezonu 0:4 i pokazał, że porażka 0:1 z Dąbroczanką w pierwszej kolejce tego sezonu była wypadkiem przy pracy.

KKS Kalisz wcale nie grał lepiej niż z Dąbroczanką, ale na pewno skuteczniej. Wówczas trener Grzegorz Dziubek miał pretensje, że napastnicy nie wykorzystują okazji. W meczu z SKP KKS Kalisz miał cztery okazje bramkowe i wszystkie wykorzystał.

W pierwszej połowie gracze KKS Kalisz trafiali z dystansu. Najpierw w 7 minucie Albert Gośliński pięknie podkręcił piłkę, a Bartosz Przybyła nie sięgnął piłki. W 44 minucie Mateusz Poniatowski uderzył mocno zza linii pola karnego i futbolówka po rękach golkipera SKP wpadła do siatki.

Po przerwie bramkarz KKS Kalisz Adam Dwornik ładnie obronił strzał Tomasza Kubiaka, a wkrótce potem Michał Laluk uderzył z lewej strony nie do obrony i było 3:0.

Najładniejszą akcję piłkarze KKS Kalisz przeprowadzili w 64 minucie. Prawą stroną popędził Konrad Chojnacki, który niemal z końcowej linii boiska wyłożył piłkę Adrianowi Nowakowi. Ten trafił w poprzeczkę, ale na miejscu był Poniatowski, który zdobył czwartego gola dla gospodarzy.

Pewny wygranej trener KKS Kalisz Grzegorz Dziubek wpuścił na boisko czterech rezerwowych, ale goście poza bramką Tomasza Kubiaka w 76 minucie nic więcej nie mogli zrobić.

KKS Kalisz zagrał w składzie: Dwornik - Witczak, B. Grabowski, Sołtysiak, Ł. Grabowski - Laluk (69 Jagielski), Lis, Poniatowski (67 Woźniak), Chojnacki - Gośliński (73 Jóźwiak), Gajewski (63 Nowak).