KKS Kalisz. Porażka i wysokie zwycięstwo w środowych sparingach

KKS Kalisz rozegrał w środę, 16 lutego 2022 roku dwa mecze sparingowe. Najpierw odmłodzona drużyna uległa 0:3 rezerwom ekstraklasowego Rakowa Częstochowa, a potem podopieczni trenera Bogdana Zająca rozgromili 6:1 trzecioligową ekipę Sokoła Kleczew.

Pierwszy sparing rozgrywany z czwartoligowym Rakowem II Częstochowa był dla trenera Bogdana Zająca okazją do przetestowania zawodników Akademii Piłkarskiej KKS Kalisz. Młodzież nie poradziła sobie z liderem śląskiej IV ligi. Rywale zdobyli trzy gole uderzeniami głową, po dośrodkowaniu z rzutów rożnych.

W drugim meczu szybko padły bramki dla gospodarzy i dla gości, ale był to łabędzi śpiew kleczewian. Kaliszanie prowadzili do przerwy 3:1, a w drugiej połowie dołożyli jeszcze trzy bramki.

W pierwszej części do bramki Sokoła trafiali Daniel Kamiński , Piotr Giel i Nikodem Zawistowski. W 64. minucie Michał Borecki uderzył pod poprzeczkę, po dograniu Adriana Łuszkiewicza z rzutu rożnego. Później Przemysław Stolc podał do wbiegającego w pole karne Bartłomieja Putno. który strzelił z pierwszej piłki. Wynik potyczki ustalił Kamil Koczy.

KKS Kalisz – Raków II Częstochowa 0:3 (0:2)

0:1 Bartosz Chłód 28. min, 0:2 Bartosz Chłód 41. min, 0:3 Przemysław Oziębała 84. min.
KKS Kalisz: Mateusz Baran (33. Maciej Krakowiak) – Wiktor Bury (61. Hubert Dylewski), Wiktor Smoliński (61. Szymon Bora), Mateusz Wałęsa (46. Filip Kendzia), Mikołaj Wyborny (61. Franciszek Leśniewski) – Szymon Cieślak (46. Krzysztof Idźczak, 75. Andrzej Kaszuba) – Dawid Głowacki (46. Adam Zadka), Jakub Zachara (45. Mateusz Majewski), Wiktor Walczak (61. Wojciech Maroszek), Maurycy Przybył (61. Kamil Matysiak) – Michał Ozdowski (46. Jakub Kieliba).

KKS Kalisz – Sokół Kleczew 6:1 (3:1)

1:0 Daniel Kamiński 7. min, 1:1 Marcel Koziorowski 14. min, 2:1 Piotr Giel 34. min, 3:1 Nikodem Zawistowski 39. min, 4:1 Michał Borecki 64. min, 5:1 Bartłomiej Putno 75. min, 6:1 Kamil Koczy 78. min.
KKS Kalisz: Michał Stefaniak (30. Mateusz Górski) – Nikodem Zawistowski (46. min Bartłomiej Putno), Michał Borecki (76. Jakub Staszak), Filip Kendzia (30. Mateusz Gawlik), Jakub Staszak (46. Jakub Głaz) – Andrzej Kaszuba (46. Adrian Łuszkiewicz) – Adam Zadka (30. Przemysław Stolc), Wiktor Staszak (30. Bartosz Gęsior), Nestor Gordillo (30. Mateusz Wysokiński, 76. Wiktor Staszak), 77. Daniel Kamiński (46. Kamil Koczy) – Mateusz Majewski (30. Piotr Giel).