KKS Kalisz przegrał na wyjeździe z Elaną Toruń 0:2 i spadł na szóste miejsce tabeli trzeciej ligi

Karina Zachara
Nie udał się kaliszanom wyjazd do Torunia. Wicelider III ligi może nie był lepszy, ale na pewno bardziej skuteczny i zwyciężył 2:0

Kaliszanie jak zwykle pojechali walczyć o komplet punktów i przez ponad pół godziny wydawało się, że bramka dla gości to tylko kwestia czasu. Podopieczni trenera Piotra Morawskiego mieli przewagę, ale przy finalizowaniu akcji brakowało im skuteczności.

Tymczasem pierwszy wypad Elany pod bramkę KKS-u zakończył się zdobyciem gola, a Filip Kozłowski trafił dosłownie z 3 metrów. Pięć minut potem miejscowi popisali się podaniem ze środka boiska, a nie popisał się bramkarz KKS-u Oskar Pogorzelec, który na 14 metrze został uprzedzony przez Kozłowskiego i było 2:0.

Po przerwie mecz był wyrównany, a Elana w 61 minucie mogła podwyższyć na 3:0. Bramka padła, ale po protestach kaliszan, sugerujących, że Maciej Mysiak zagrał ręką, sędzia zapytał o opinię swojego asystenta i ostatecznie bramki nie uznał.

Za tydzień kaliszanie dostaną trzy punkty za walkower z Energetykiem Gryfino, 1 maja jadą do Konina, a dopiero 5 maja będą podejmować Wdę Świecie.