KKS Kalisz - Radunia Stężyca. Tyle bramek kaliszanie w tym sezonie strzelili tylko Widzewowi! ZDJĘCIA, WIDEO

KKS Kalisz - Radunia Stężyca
KKS Kalisz - Radunia Stężyca Mariusz Kurzajczyk
W pierwszym meczu 15. kolejki eWinner II ligi KKS Kalisz podejmował Radunię Stężyca. Goście, szczególnie w pierwszej połowie byli wymagającym przeciwnikiem, jako pierwsi zdobyli bramkę, ale druga odsłona to koncertowa gra gospodarzy, którzy zwyciężyli 5:1!

W 8 minucie, po wrzutce w pole karne z rzutu wolnego, jeden z graczy Raduni odegrał piłkę z końcowej linii do tyłu i przy biernej postawie kaliskiej defensywy w siatce umieścił ją Eryk Sobków. W pierwszej akcji po wznowieniu gospodarze mieli rzut rożny. Po dośrodkowaniu Adriana Łuszkiewicza, do piłki najwyżej wyskoczył Mateusz Gawlik, tyle że główkował obok słupka.

Potem długie bicie głową w mur i wreszcie w 34 minucie kolejna wrzutka i tym razem Piotr Giel bez namysłu uderzył z kilkunastu metrów, a piłka wpadła do siatki. Co ciekawe, do momentu straty bramki to Radunia była lepsza drużyną.

Po przerwie kaliszanie ruszyli ostro do ataku. W 56 minucie mieli po faulu na Nestorze Gordillo rzut wolny z 17 metrów. Do piłki podszedł Mateusz Gawlik i kapitalnie uderzył w samo okienko!

W 60 minucie kontra KKS-u, w pole karne z piłką wbiegł Gordillo, ale został safulowany. Hiszpan wykonał rzut karny perfekcyjnie. 3:1! Chwilę potem Daniel Kamiński idealnie dograł piłkę do Michała Boreckiego, który z kilku metrów strzelił obok słupka.

KKS dostał wiatr w żagle. W 66 minucie Gordillo zagrał na prawo do Giela, ale ten z 10 metrów źle trafił w piłkę, która poszybowałą wysoko obok bramki. Kilka minut potem składna akcja miejscowych, Giel podał w pole karne do Mateusza Wysokińskiego, który płaskim strzałem podwyższył na 4:1.

W 77 minucie kontra kaliszan zakończona bombą Gordillo, który zdobył swojego drugiego gola w tym meczu. Pięć bramek KKS-iacy strzelili w tym sezonie tylko... Widzewowi Łódź w Pucharze Polski.

KKS Kalisz – Radunia Stężyca 5:1 (1:1)

0:1 Eryk Sobków 8, 1:1 Piotr Giel 34, 2:1 Mateusz Gawlik 56, wolny, 3:1 Nestor Gordillo 62, karny 4:1 Mateusz Wysokiński 72, 5:1 Nestor Gordillo 77.
KKS: Maciej Krakowiak – Kasjan Lipkowski, Mateusz Gawlik, Wiktor Smoliński, Jakub Głaz (78 Nikodem Zawistowski) – Michał Borecki, Mateusz Wysokiński (81 Kacper Dudek), Adrian Łuszkiewicz (81 Bartosz Gęsior), Nastor Gordillo, Daniel Kaminski (78 Piotr Zmorzyński) - Piotr Giel (84 Jakub Wilczyński).
Radunia Stężyca: Kacper Tułowiecki – Maciej Orłowski, Tomasz Dejewski, Jonatan Straus – Marcel Górski (78. Nikodem Potrac), Jakub Letniowski, Dmytro Baszłaj, Wojciech Łuczak (66. Radosław Stępień), Wojciech Jakubik (66. Bartosz Zynek) – Eryk Sobków, Janusz Surdykowski (66. Szymon Nowicki).
Żółte kartki: Smoliński, Gawlik (KKS) i Letniowski, Surdykowski, Orłowski (Radunia).